Soccer Football - Europa League - Group F - Arsenal v Eintracht Frankfurt - Emirates Stadium, London, Britain - November 28, 2019 Arsenal's Pierre-Emerick Aubameyang in action with Eintracht Frankfurt's Dominik Kohr REUTERS/Eddie Keogh
REUTERS/Eddie Keogh / EDDIE KEOGH REUTERS

Arsenal

OVIH 13 JE OSIGURALO PROLAZ

ARSENAL DOŽIVIO NOVI ŠAMAR NA EMIRATESU I UGROZIO PROLAZ, SEVILLA NASTAVILA SAVRŠEN NIZ Dinamo pao u nadaknadi, Sporting napunio mrežu PSV-a

AUTOR:
    • Hina

  • OBJAVLJENO:
  • 28.11.2019. u 23:18

  • Nogometaši Eintrachta priredili su iznenađenje večeri u Europskoj ligi pobijedivši u Londonu Arsenal sa 2-1 i tako načinili veliki korak prema 16-ini finala.

    Arsenal je imao priliku osigurati prolaz, a nakon što je poveo 1-0 golom Aubameyanga u završnici prvog dijela činilo se kako će 'topnici' osigurati prolaz.

    Međutim, Eintracht je u nastavku susreta okrenuo rezultat s dva gola, a oba je zabio Kamada (55, 64).

    Soccer Football - Europa League - Group F - Arsenal v Eintracht Frankfurt - Emirates Stadium, London, Britain - November 28, 2019 Arsenal's Joe Willock in action with Eintracht Frankfurt's Dominik Kohr REUTERS/Eddie Keogh
    EDDIE KEOGH REUTERS

       

    U drugom susretu večeri Vitoria Guimaraes i Standard su odigrali 1-1, pa uoči zadnjeg kola Arsenal, Eintracht i Standard mogu dalje. Londonski sastav je u najboljoj poziciji jer ima 10 bodova, Nijemci su na devet, a Standard je treći sa sedam bodova.

    Belgijanci u zadnjem kolu dočekuju Arsenal i treba im pobjeda od pet razlike kako bi bili bolji od 'Topnika' koji su dobili prvu utakmicu sa 4-0, ili se nadati da će Vitorija u Frankfurtu zaustaviti Eintracht.

    U večernjim utakmicama plasman u drugi krug osigurali su Sporting, LASK i APOEL.

    Soccer Football - Europa League - Group D - Sporting CP v PSV Eindhoven - Estadio Jose Alvalade, Lisbon, Portugal - November 28, 2019 Sporting's Jeremy Mathieu celebrates scoring their third goal with teammates REUTERS/Pedro Nunes
    PEDRO NUNES REUTERS

      

    Sporting je u skupini D izborio 'europsko proljeće' nakon što je u Lisabonu pobijedio PSV Eindhoven sa 4-0, a golove su zabili Luiz Phellype (9), Bruno Fernandes (16, 64-11m) i Mathieu (43). Dalje ide i LASK koji je u Norveškoj slavio sa 2-1 protiv Rosenborga.

    U 'ljepotici' večeri Malmo je u susretu skupine B pobijedio kijevski Dynamo sa 4-3.

    Bila je to utakmica obrata, poveo je domaćin, potom je Dynamo zabio dva gola za vodstvo 2-1. Uzvratili su Šveđani s dva gola za prednost 3-2, Dynamo je izjednačio na 3-3, da bi Rosenberg u šestoj minuti nadoknade donio pobjedu domaćinu. Josip Pivarić nije konkurirao za ukrajinski sastav.

    U drugom dvoboju Kopenhagen je na gostovanju porazio Lugano sa 1-0. Pogodak odluke zabio je Thomsen u 27. minuti na asistenciju Karla Bartoleca.

    Uoči zadnjeg kola vodi Kopenhagen s devet bodova, Malmo ima osam, Dynamo šest, a Lugano je zadnji s dva boda.

    13 klubova osiguralo prolaz

    Uoči zadnjeg kola natjecanja po skupinama Europske lige 13 klubova je osiguralo plasman u 16-inu finala.

    Europsko proljeće osigurali su Sevilla, APOEL, Basel, Sporting Lisabon, LASK, Celtic, Manchester United, AZ, Espanyol, Gent, Wolfsburg, Braga i Wolverhampton.

    Još 11 ćemo ih doznati nakon zadnjeg kola, a njima će se pridružiti i osam trećeplasiranih ekipa iz skupina Lige prvaka.

     

    SKUPINA A:

    Dudelange - Apoel Nikozija  0-2

    Sevilla - Karabah           2-0

     

    LJESTVICA:

    1. Sevilla                  5 5 0 0 14-2 15

    2. Apoel Nikozija           5 2 1 2  9-8  7

    3. Karabah                  5 1 1 3  7-10 4

    4. Dudelange                5 1 0 4  7-17 3

     

    SKUPINA B

    Lugano - Kopenhagen     0-1

    Malmo - Dinamo Kijev    4-3

     

    LJESTVICA

    1. Koepenhagen              5 2 3 0  5-3  9

    2. Malmo                    5 2 2 1  5-6  8

    3. Dinamo Kijev             5 1 3 1  6-6  6

    4. Lugano                   5 0 2 3  1-4  2

     

    SKUPINA C

    Krasnodar - Basel       1-0

    Trabzonspor - Getafe    0-1

     

    LJESTVICA:

    1. Basel                    5 3 1 1 10-4 10

    2. Getafe                   5 3 0 2  5-4  9

    3. Krasnodar                5 3 0 2  7-8  9

    4. Trabzonspor              5 0 1 4  3-9  1

     

    SKUPINA D

    Rosenborg - LASK Linz    1-2

    Sporting - PSV Eindhoven 4-0

     

    LJESTVICA:

    1. Sporting                 5 4 0 1 11-4 12

    2. LASK                     5 3 1 1  8-4 10

    3. PSV Eindhoven            5 2 1 2  8-11 7

    4. Rosenborg                5 0 0 5  2-10 0

     

    SKUPINA E:

    Celtic - Rennes       3-1

    Lazio - Cluj          1-0

     

    LJESTVICA:

    1. Celtic                   5 4 1 0 10-4 13

    2. Cluj                     6 3 0 2  4-4  9

    3. Lazio                    5 2 0 3  6-7  6

    4. Rennes                   5 0 1 4  3-8  1

     

    SKUPINA F

    Arsenal - Eintracht Frankfurt       1-2

    Vitoria Guimaraes - Standard Liege  1-1

     

    LJESTVICA

    1. Arsenal                  5 3 1 1 12-5 10

    2. Eintracht Frankfurt      5 3 0 2  6-7  9

    3. Standard Liege           5 2 1 2  6-8  7

    4. Vitoria Guimaraes        5 0 2 3  4-8  2

     

    SKUPINA G:

    Feyenoord - Glasgow Rangers 2-2

    Young Boys Bern - Porto     1-2

     

    LJESTVICA:

    1. Glasgow Rangers   5 2 2 1  7-5  8

    2. Young Boys Bern   5 2 1 2  7-5  7

    3. Porto             5 2 1 2  5-7  7

    4. Feyenoord         5 1 2 2  5-6  5

     

     

    SKUPINA H

    Ferencvaros - Espanyol   2-2

    CSKA Moskva - Ludogorec  1-1

     

    LJESTVICA:

    1. Espanyol                 5 3 2 0 12-3 11

    2. Ludogorec                5 2 1 2  9-9  7

    3. Ferencvaros              5 1 3 1  4-6  6

    4. CSKA Moskva              5 0 2 3  2-9  2

     

    SKUPINA I

    Oleksandrija - Wolfsburg 0-1

    St. Etienne - Gent       0-0

     

    LJESTVICA:

    1. Gent                     5 2 3 0  9-6  9

    2. Wolfsburg                5 2 2 1  8-7  8

    3. St. Etienne              5 0 4 1  6-7  4

    4. Oleksandrija             5 0 3 2  5-8  3

     

    SKUPINA J

    Wolfsberger - Borussia Mönchengladbach 0-1

    Istanbul Basaksehir - Roma             0-3

     

    LJESTVICA

    1. Borussia Mön.   5 2 2 1  5-7  8

    2. Roma            5 2 2 1  10-4 8

    3. Basaksehir      5 2 1 2  5-8  7

    4. Wolfsberger     5 1 1 3  5-6  4

     

    SKUPINA K

    Bešiktaš - Slovan Bratislava 2-1

    Braga - Wolverhampton        3-3

     

    LJESTVICA:

    1. Braga                      5 3 2 0 11-7 11

    2. Wolverhampton              5 3 1 1  7-5 10

    3. Slovan Bratislava          5 1 1 3  8-9  4

    4. Besiktas                   5 1 0 4  6-11 3

     

    LJESTVICA:

    Astana - Manchester United  2-1

    Alkmaar - Partizan          2-2

     

    LJESTVICA:

    1. Manchester United          5 3 1 1  6-2 10

    2. AZ Alkmaar                 5 2 3 0 15-4  9

    3. Partizan                   5 1 2 2  6-9  5

    4. Astana                     5 1 0 4  3-15 3

     

    Iz drugih medija