Reuters/Paul Childs / Action images via Reuters
LIGA PRVAKA

U utakmici 4. kola Lige prvaka igranoj u ranijem terminu senzaciju je u Beogradu protiv prošlosezonskog finalista Liverpoola napravila Crvena zvezda pobijedivši 2:0.
Piše: Dražen KuzmanićObjavljeno: 06. studeni 2018. 20:27

U momčadi Liverpoola u Beogradu nije bilo hrvatskog reprezentativnog stopera Dejana Lovrena koji je doputovao u Srbiju. Nije Lovren zbog bolova u preponama igrao ni u derbiju za vikend protiv Arsenala, ali je svejedno išao na put nadajući se kako bi mogao zaigrati ili biti barem u kadru.

No, kako se nije bio na sto posto, na dan utakmice je otpala ta mogućnost pa je Lovren u Beogradu bio samo gledatelj i navijač svoga kluba. Trener Klopp na klupi je ostavio napadača Roberta Firmina koji nije u najboljoj formi i u samu špicu ubacio Sturridgea koji u 17. minuti mogao svoju momčad dovesti u vodstvo, ali je s pet metara promašio zicer.

Na drugoj strani je Zvezda došla do vodstva nakon kornera u u 23. minuti kada je Milan Pavkov bio najviši u skoku i pogodio glavom za 1:0. Pavkov je malo nakon toga postigao i drugi pogodak, zabio je s više od 20 metara pod gredu Allisonova gola. U nastavku je Klopp ubacio i Firmina, nije imao što više čekati obzirom na zaostatak iz prvoga dijela. Odmah na početku drugoga dijela tražili su domaćini penal kada je Milnera lopta pogodila u ruku, ali se sudac Lahoz nije oglasio.

Ubrzo je Liverpool pogodio gredu, ubacio je s lijeve strane Lallana, a od braniča domaćih je lopta u nezgodnom luku pala na okvir gola. U 71. minuti Liverpool je imao najveću prigodu, iz gužve je vratnicu pogodio Salah. Ne može se reći da nisu napadali gosti u drugom dijelu, dva puta je Salahu obranio Borjan dobre prilike, no do poravnanja rezultata nisu stigli.

Katastrofalna sezona Monaca, koji je predzadnji u francuskom u prvenstvu, nastavljena je i u Ligi prvaka porazom od Club Brugge sa 0-4 u skupini A.

Prije dva tjedna Club Brugge, kojeg vodi Ivan Leko, kod kuće je protiv Monaca odigrao 1-1, ali u Kneževini gosti iz Belgije su krenuli silovito i nakon 24. minute već su vodili 3-0 pogocima Hansa Vanakena (12, 17-pen) i Wesleyja (24). Konačnih 4-0 postavio je Ruud Vormer u 85. minuti.

Vratar Danijel Subašić zbog ozljede nije bio u sastavu Monaca, a stoper Matej Mitrović i vratar Karlo Letica ostali su na klupi za pričuve Bruggea.

Favoriti ove skupine Atletico Madrid i Borussia Dortmund sastaju se večeras na Metropolitano stadionu. Na ljestvici vodi Borussija sa devet bodova, Atletico ima šest, Brugge je na četiri, a Monaco ima jedan bod.

CRVENA ZVEZDA - LIVERPOOL 2:0 (Pavkov 22', 29')

KRAJ UTAKMICE!

79. minuta - Salah je prihvatio loptu na desetak metara od gola, zapucao, ali udarac je zapeo u bloku domaće obrane

70. minuta - Salah je zapucao s ruba kaznenog prostora, ali vratar domaćina odbija u korner, nakon kojeg ponovno puca, ali ovog puta lopta odsjeda na vratnici

56. minuta - Nakon jednog ubačaja s lijeve strane lopta se odbila od bloka i odsjela na gredi. Puno sreće za Zvezdu u ovoj akciji

49. minuta - Odmah na otvaranju drugog dijela došlo je do velike gužve u kaznenom prostoru Zvezde, ali obrana domaćina u posljednji trenutak otklanja opasnost

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

40. minuta - Odlično je prošao Mane po lijevoj starani, ubacio u kazneni prostor, ali vratar domaćina hvata njegov centaršut

29. minuta - GOOOL! Još jedan pogodak Milana Pavkova i to kakav. Povukao je loptu do dvadesetak metara od vratiju i potom poslao bombu u mrežu alissona za povećanje vodstva

22. minuta - GOOOL! Marko Marin ubacio je iz kornera, a najviši u skoku bio je Milan Pavkov koji dovodi Zvezdu u vodstvo

17. minuta - Najbolja prilika na utakmici. Sturridge je dobio loptu na pet metara od gola, ali njegov udarac iz blizine otišao je visoko iznad grede

15. minuta - Pucao je Vujadin Savić iz okreta, ali lopta odlazi pored gola Alissona

8. minuta - Mane je dao povratnu loptu za Milnera, ali njegov udarac odlazi visoko iznad grede

1. minuta - Počela je utakmica!

22. travanj 2024 06:52