FRANCUSKA

PSG ide na pogon Zlatana

Nogometaši Marseillea zadržali su trend maksimalnog bodovnog učinka i nakon četvrtog nastupa u francuskom prvenstvu. Na Velodromeu su svladali Rennes 3-1
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 02. rujan 2012. 21:37

Nogometaši Marseillea zadržali su trend maksimalnog bodovnog učinka i nakon četvrtog nastupa u francuskom prvenstvu. Na Velodromeu su svladali momčad Rennesa 3-1. Morel je u 35. minuti doveo Marseille u vodstvo, ali je u 57. minuti izjednačio Feret. Ipak, zahvaljujući dvama uzastopnim golovima u završnici, Gignac je zabio u 84. minuti, a u četvrtoj minuti sudačke nadoknade je konačnih 3-1 autogolom postavio igrač gostiju Danze, Marseille je upisao i četvrtu uzastopnu pobjedu.

Bordeaux je kod kuće odigrao samo 1-1 protiv Nice. Do 86. minute nije bilo golova, a onda je Saivet doveo domaćine u vodstvo. No, u trećoj minuti dodatka je bod za Nicu osigurao Traore.

Zlatan Ibrahimović dvama je golovima donio svom Paris Saint-Germainu pobjedu na gostovanju kod Lillea 2-1.Nakon mršava tri remija, bogata pariška momčad koju vodi talijanski trener Carlo Ancelotti napokon je u četvrtom pokušaju stigla do prve pobjede. Njezin najbolji igrač Zlatan Ibrahimović zabio je za vodstvo gostiju već nakon 26 sekundi igre što je, dakako, najbrži gol ove sezone u francuskom prvenstvu. Poentirao je švedski centarfor iz blizine na asistenciju Meneza.

Chedjou je izjednačio glavom u 12. minuti nakon ubacivanja Payeta, ali je Ibrahimović majstorski iskoristio dodavanje Pastorea u 21. minuti, te je zabio svoj drugi gol na utakmici, pokazalo se dovoljan ua pobjedu gostiju.

Ibrahimović je još uvijek jedini strijelac PSG-a u prvenstvu, zabio je sva četiri gola pariške momčadi. Nakon drugog pogotka je imao realizaciju 4 od 5 kada su udarci u okvir gola u pitanju. Isto tako, Zlatan je zabio 100. gol ove sezone u Le Championnatu.

PSG je ovom pobjedom skočio na 8. mjesto sa 6 bodova, dok je Lille pao na 11. poziciju s bodom manje.