FRANCUSKA

PSG dobio petu u nizu

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 29. rujan 2012. 21:36

Nogometaši francuskog PSG-a slavili su u utakmici 7. kola Le Championnata na Parku prinčeva protiv Sochauxa s glatkih 2-0.Momčad Carla Ancelottija lako se obračunala s tek 15. sastavom dosadašnjeg dijela prvenstva, te slavila dvama pogocima Kevina Gameira.

Parižani su poveli nakon svega 11 minuta igre kada je Javier Pastore asistirao, a iz prvog udarca prema suparničkom golu Gameiro zabio za 1-0. U 33. minuti utakmice Gameiro se odvažio na drugi udarac prema Sochauxovom golu, a isto je također završio iza leđa vratara Pouplina. Na kraju prvih 45 minuta Gameiro je u košarkaškom stilu imao stopostotnu realizaciju od dva pogotka iz isto toliko pokušaja, te 11 točnih dodavanja.

U drugom je poluvremenu došlo do "zasićenja", barem u redovima domaćina, koji su možda već mislima u Portugalu gdje u srijedu igraju utakmicu 2. kola skupine A Lige prvaka protiv Porta.

U sklopu 7. kola francuskog Le Championnata aktualni prvak Montpellier upisao je gostujuću pobjedu protiv Nancyja, te "isplivao" iz zone ispadanja...

Momčad Renea Girarda nije lako slomila pretposljednju momčad Le Championnata. Do pogotka su gosti stigli nakon tek 61 minute utakmice i to preko Younesa Belhande. Konačnih 2-0 postavio je Senegalac Souleymane Camara u posljednjoj minuti susreta.

Ajaccio je pogotkom Mehdija Mostefe nastavio sjajan niz nepobjedivosti na domaćem travnjaku. Naime, u posljednjih 13 domaćih utakmica u francuskom prvenstvu nitko nije uspio otići punog plijena sa stadiona Francois Coty u Ajacciou. Ovom je prilikom s minimalnih 1-0 pao Brest.

Od ostalih rezultata izdvojiom gostujuću pobjedu Toulousea kod posljednjeg Troyesa 2-0. Wissam Ben Yedder zabio je u 65. za 1-0, a Emmanuele Riviere devet minuta kasnije za 2-0. Pobjedom je Toulouse skočio na 5. mjesto prvenstvene ljestvice, dok je Troyes ostao prikovan za dno sa svega dva osvojena boda iz sedam utakmica.