Matthew Childs Action Images via Reuters
20. KOLO

VELIKI PREOKRET CHELSEAJA U DRAMATIČNOM LONDONSKOM DERBIJU Strašan gaf vratara Lena skupo je koštao Arsenal, sve su prokockali u razmaku od 4 minute

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 29. prosinac 2019. 18:05

U velikom londonskom derbiju 20. kola Premiershipa Chelsea je slavio u gostima kod Arsenala na Emiratesu s 2:1.

Do slavlja je Chelsea stigao velikim preokretom u razmaku od samo četiri minute drugog poluvremena. Naime, golom glavom Pierrea-Emericka Aubameyanga Arsenal je vodio od 13. minute. Momčad Mikela Artete bila je bolja u prvom dijelu, ali u nastavku je Chelsea preuzeo konce igre.

Do izjednačenja je došlo u 83. minuti nakon velikog gafa vratara Bernda Lena.

Naime, njemački je vratar promašio jedno boksanje nakon ubacivanja Masona Mounta, lopta je stigla do neometanog Jorginha koji je pogodio praznu mrežu. Samo četiri minute kasnije sjevnula je nova kontra i Tammy Abraham je na asistenciju Williana matirao Lena udarcem kroz noge.

Nakon 20 kola Arsenal se nalazi na 12. mjestu s tek 24 boda, a Chelsea je četvrti s 35 bodova. Novi menadžer Arsenala Arteta je u prve dvije utakmice tako upisao remi (Bornemouth) i poraz.

Mateo Kovačić igrao je za Chelsea do 70. minute.

26. travanj 2024 03:13