REUTERS/Andrew Yates
18. POBJEDA U 19 KOLA

LIVERPOOL UZ POMOĆ VAR-A NASTAVIO FENOMENALNU SERIJU Gol 'Redsa' naknadno priznat, a Wolverhamptona poništen, uzaludni su bili silni protesti

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 29. prosinac 2019. 20:26

Odigrana je druga od tri za nedjelju predviđene utakmice 20. kola Premiershipa.

U njoj je Liverpool nastavio svoju nevjerojatnu seriju i na Anfieldu s minimalnih 1:0 pobijedio Wolverhampton koji je prije par dana s 3:2 slavio protiv aktualnog prvaka Manchester Cityja.

Trenutak odluke zbio se u 42. minuti kada je Sadio Mane zatresao mrežu nakon dodavanja Adama Lallane.

Prvotno gol nije priznat zbog Lallaninog igranja rukom, ali VAR je na kraju presudio da je u pitanju bilo rame i gol je priznat.

U trećoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena Wolverhampton je izjednačio, ali je gol VAR poništio zbog zaleđa. Strijelac za 'Vukove' bio je Pedro Neto, ali gol je naknadno poništen zbog milimetarskog zaleđa Jonnyja Otta. Dugo su gosti protestirali, ali uzalud.

U nastavku golova nije bilo iako je Wolverhampton u završnici imao nekoliko vrlo izglednih prilika i Liverpool je stigao do 18. pobjede sezone i plus 13 ispred prvog pratitelja Leicestera.

REZULTATI:

Arsenal - Chelsea 1-2 (Aubameyang 13 / Jorginho 83, Abraham 87)

Liverpool - Wolverhampton 1-0 (Mane 42)

U subotu:

Brighton - Bournemouth 2-0 (Jahanbakhsh 3, Mooy 79)

Newcastle United - Everton 1-2 (Schaer 56 / Calvert-Lewin 13, 64)

Southampton - Crystal Palace 1-1 (Ings 74 / Tomkins 50)

Watford - Aston Villa 3-0 (Deeney 42, 67-11m, Sarr 71)

Norwich City - Tottenham 2-2 (Vrančić 18, Aurier 61-ag / Eriksen 55, Kane 83-11m)

West Ham - Leicester City 1-2 (Fornals 45 / Iheanacho 40, Gray 56)

Burnley - Manchester United 0-2 (Martial 44, Rashford 90+5)