Alex Caparros Getty Images
BARCA I REAL IZJEDNAČENI NA VRHU

Piše: HinaObjavljeno: 05. siječanj 2020. 00:22

U gradskom derbiju zadnji Espanyol je u subotu na svom stadionu protiv Barcelone odigrao 2-2, a remi domaćinima donio je kineski veznjak Lei Wu u 88. minuti.

Espanyol je poveo golom Davida Lopeza u 23. minuti. No, u drugom poluvremenu uslijedio je preokret. Luis Suarez u 50. minuti pogađa za 1-1, a u 59. Suarez je odlično asistirao Arturu Vidalu, koji donosi prednost Barceloni 2-1.

U 75. minuti Barcelona je ostala s igračem manje, jer je drugi žuti karton dobio veznjak Frenkie de Jong. To je igračima Espanyola bio znak da krenu u opći napad i u 88. minuti kineski veznjak Lei Wu, koji je ušao u igru 14 minuta ranije, pogađa za konačnih 2-2

Hrvatski veznjak Ivan Rakitić za Barcu je odigrao prvo poluvrijeme.

Prethodno je u 19. kolu Primere Real Madrid u gostima pobijedio Getafe s 3-0, a najbolji hrvatski nogometaš Luka Modrić bio je strijelac trećeg pogotka za "kraljeve" u sudačkoj nadoknadi (90+6).

Real je poveo autogolom vratara Davida Sorie u 35. minuti, a na 2-0 povisio je Raphaël Varane (53). Pobjedu je Real potvrdio iz kontranapada u sudačkoj nadoknadi (90+6), kojeg je u pogodak pretvorio Luka Modrić.

27. travanj 2024 02:13