Gabriele Maltinti/Getty Images
REMI ALAVESA I LEGANESA

PRVO VELIKO IZNENAĐENJE DANA STIŽE IZ ITALIJE Predzadnja momčad prvenstva šokirala Fiorentinu na njenom travnjaku

Piše: HinaObjavljeno: 07. travanj 2019. 16:53

Nogometaši Frosinonea, predzadnje momčadi talijanske Serie A, iznenadili su na gostovanju Fiorentinu i slavili sa 1-0 (0-0) te osvojili važna tri boda u borbi za očuvanje prvoligaškog statusa.

Odlučujući pogodak postigao je Daniel Ciofani u 84. minuti.

Petom ovosezonskom pobjedom Frosinone je stigao do 23 boda, pet manje od Empolija koji se nalazi na 17. mjestu i ima utakmicu manje. Fiorentina je sa 39 bodova ostala na 10. mjestu.

Vodeći Juventus ima 84 boda i potrebna su mu još samo tri boda za teoretsku potvrdu osmog uzastopnog, a ukupno 35. naslova prvaka Italije. Napoli je drugi sa 63 boda i utakmicom manje od Juventusa. Inter sa 56 i Milan sa 52 boda trenutačno drže mjesta za plasman u Ligu prvaka. Petoplasirana Atalanta i šestoplasirana Roma imaju po 51 bod, ali momčad iz Bergama ima utakmicu manje. U zoni ispadanja su Bologna (27), Frosinone (23) i već otpisani Chievo (11).

U nedjelju je na rasporedu još pet utakmica 31. kola, a sastaju se: Cagliari - SPAL, Udinese - Empoli (15 sati), Inter - Atalanta, Lazio - Sassuolo (18.00) i Napoli - Genoa (20.30).

Remi Alavesa i Leganesa

Nogometaši Alavesa i Levantea odigrali su 1-1 (1-0) u prvoj utakmici nedjeljnog programa 31. kola španjolskog prvenstva, iako je domaća momčad do treće minute sučeve nadoknade držala tri boda u rukama.

Za vodstvo Alavesa strijelac je bio Argentinac Jonathan Calleri u 18. minuti iz kaznenog udarca. Izjednačujući pogodak za konačnih 1-1 postigao je Argentinac Jonathan Silva u trećoj minuti sučeve nadoknade.

Tako je Alaves sa 45 bodova ostao na sedmom mjestu prvenstvene ljestvice, dok je Leganes sa 40 bodova na 11. poziciji. Vodeća Barcelona ima 73 boda, 11 više od drugoplasiranog Atletico Madrida nakon jučerašnje pobjede 2-0 u derbiju odigranom na Camp Nou. Treći je Real Madrid sa 13 bodova zaostatka za Kataloncima. U zoni ispadanja nalaze se Celta Vigo sa 29 bodova, Rayo Vallecano sa 27 i Huesca sa 23.