REUTERS/Daniele Mascolo / DANIELE MASCOLO REUTERS
SERIE A

Piše: HinaObjavljeno: 21. prosinac 2019. 20:58

Nogometaši milanskog Intera 2019. godinu završit će na čelu ljestvice talijanskog prvenstva zahvaljujući visokoj 4-0 (2-0) domaćoj pobjedi protiv slabašne Genoe u susretu 17. kola.

Dvostruki strijelac za Inter bio je Lukaku (31, 71), a po jednom su mrežu gostiju tresli Gagliardini (33) i Esposito (64-11m).

Marcelo Brozović nije konkurirao za nastup u momčadi Intera dok je Marko Pajač ostao na klupi Genoe.

Vodeći Inter sada ima 42 boda, kao i drugi Juventus, ali Inter ima bolju razliku pogodaka, dok je Genoa pretposljednja 19. sa 11 bodova.

U prvoj utakmici subotnjeg programa Udinese je na svom terenu svladao Cagliari sa 2-1 (1-0). Udinese je poveo krajem prvog poluvremena golom De Paula (39), da bi pred kraj susreta u razdoblju od nešto više od minute bila postignuta dva gola. Prvo je Joao Pedro (84) poravnao na 1-1, da bi odmah potom Fofana (85) vratio domaće u vodstvo. Marko Rog igrao je do 81. minute za Cagliari kojemu je ovo drugi poraz zaredom te je ostao peti sa 29 bodova, dok je Udinese skočio na 14. mjesto sa 18 bodova.

Nogometaši SPAL-a šokirali su Torino svladavši ga kao gosti sa 2-1 (1-1) u susretu 17. kola talijanskog prvenstva.

Torino je poveo golom Rincona (3) u otvaranju utakmice, zatim propustio niz izglednih prilika i za te promašaje bio kažnjen preko Strefezze (42) koji je poravnao na 1-1 krajem prvog poluvremena. Od 56. minute domaći su ostali bez isključenog Bremera, a gosti su brojčanu nadmoć iskoristili golom Petagne (81).

S ova tri boda SPAL je pobjegao s posljednjeg mjesta, sada je 19. sa 12 bodova, jednim više od posljednje Genoe, dok je Torino 10. sa 21 bodom.

26. travanj 2024 18:52