Gabriele Maltinti/Getty Images
19. KOLO SERIE A

Piše: HinaObjavljeno: 30. prosinac 2017. 15:51

U prvoj utakmici subotnjeg programa 19. kola talijanske Serie A nogometaši Fiorentine i Milana odigrali su neodlučeno 1-1 (0-0), a dvoboj je odigran na stadionu Artemio Franchi u Firenzi.

Domaća momčad je većim dijelom dvoboja bila bolja, što je rezultiralo vodstvom u 71. minuti. Odlično je s lijeve strane ubacio Biraghi, a Simeone je glavom s pet metara svladao nemoćnog Donnarummu. No, Fiorentina je vodila samo tri minute. Suso se driblingom oslobodio na desnoj strani kaznenog prostora i dobro pucao. Vratar domaćih Sportiello samo je uspio kratko odbiti loptu na koju je natrčao Calhanoglu i poslao ju u mrežu za konačnih 1-1.

Hrvatski reprezentativac Milan Badelj odigrao je svih 90 minuta za Fiorentinu, a ozlijeđenog Nikole Kalinića nije bilo u sastavu Milana.

Fiorentina se sa 27 bodova zadržala na osmom mjestu, ali se privremeno bodovno izjednačila sa sedmoplasiranom Atalantom. Milan je sa 25 bodova preskočio Udinese i Torino te se privremeno smjestio na 9. poziciju. Napoli je jučerašnjom 1-0 pobjedom kod Crotonea osigurao naslov jesenskog prvaka sa 48 bodova. Četiri manje, ali i utakmicu manje ima drugoplasirani Juventus. Treći je Inter sa 40 bodova iz 18 nastupa, a četvrta Roma sa 38 bodova, ali iz 17 utakmica.

U subotu su na rasporedu svih preostalih osam utakmica 19. kola. Od 15 sati će igrati Roma - Sassuolo, Atalanta - Cagliari, Benevento - Chievo, Bologna - Udinese, Sampdoria - SPAL i Torino - Genoa, u 18 sati započet će dvoboj Inter - Lazio, a kolo će zaključiti Verona i Juventus od 20.45 sati.