Screenshot: Reddit
TRI BODA OD JUVENTUSA

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 27. listopad 2019. 17:57

Nogometaši Atalante, Dinamovog rivala iz Lige prvaka, deklasirali su Udinese Igora Tudora u utakmici 9. kola Serie A i slavili sa čak 7:1. Peti gol za Atalantu zabio je naš Mario Pašalić.

Zanimljivo je da je Udinese poveo golom Stefana Okake u 11. minuti, a onda je uslijedio preokret. U 21. Josip Iličić zabija za 1:1, a u 32. Udinese ostaje s igračem manje nakon isključenja Nicholasa Opokua. U 35. minuti Luis Muriel iz jedanaesterca zabija za 2:1 vodstvo Atalante, a na poluvrijeme se odlazi s 3:1 nakon drugog gola Iličića.

U nastavku je Atalanta nastavila puniti mrežu Udinesea, a Pašalić je u 52. minuti zabio za vodstvo 5:1. Nakon ubacivanja s lijeve strane s nekih 11 metara zakucao je loptu u mrežu za svoj prvi ovosezonski gol u Serie A.Luis Muriel je susret završio s hat-trickom.

Atalanti je ovo bila šesta ovosezonska pobjeda kojom se primakla lideru Juventusu na samo tri boda zaostatka. Udinese je pretrpio peti i najteži poraz sezone. Ujedno je ovo i najteži trenerski poraz za Tudora.

Zanimljivo, upravo je Atalanta jedan od klubova koji je nanio najteži poraz Udineseu u povijesti kluba. U sezoni 1931/32. u Serie B momčad iz Bergama je slavila sa 7-0. Identičnim rezultatom Udinese je izgubio još tri puta, od Milana (1959), Fiorentine (1959) i Barija (1931).

SPAL je zaustavio Napoli odigravši 1-1. Gosti su poveli u devetoj minuti preko Arkadiusa Milika, a izjednačio je Jasmin Kurtič u 16. minuti. Karlo Letica nije nastupio za domaćine.

Identičnim rezultatom završio je i susret između Torina i Cagliarija. Nahitan Nandez je doveo goste u vodstvo u 40. minuti, a izjednačio je Simone Zaza u 69. minuti. Marko Rog je za goste igrao zadnjih deset minuta.

U ranije odigranom susretu Bologna je pobijedila Sampdoriju sa 2-1. Golove za domaćine zabili su Palacio (48) i Bani (78), dok je strijelac za 'fenjeraša' lige bio Gabbiadini (64).

U nedjelju su na rasporedu još dva derbija, Roma - Milan, te Fiorentina - Lazio.

Na ljestvici vodi Juventus sa 23 boda, Inter ima bod manje, dok je Atalanta treća sa 20 bodova. Na začelju je Sampdorija sa četiri boda.

REZULTATI:

Bologna - Sampdoria 2-1 (Palacio 48, Bani 78 / Gabbiadini 64)

Atalanta - Udinese 7-1 (Iličić 21, 43, Muriel 34-11, 48, 76-11m, PAŠALIĆ 52, Traore 83 / Okaka 11)

SPAL - Napoli 1-1 (Kurtić 16 / Milik 9)

Torino - Cagliari 1-1 (Zaza 69 / Nandez 40)