Kai Pfaffenbach
 REUTERS
DOKVALIFIKACIJE ZA RUSIJU

Piše: HinaObjavljeno: 11. studeni 2017. 00:15

U prvom dvoboju dodatnih europskih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2018 u Solni švedski nogometaši su slavili protiv Italije 1-0.

Šveđani su uspjeli doći kod do minimalne pobjede pa četverostrukog svjetskog prvaka Italiju čeka teška zadaća u ponedjeljak u uzvratu u Milanu.

Prvo poluvrijeme utakmice u Solni ponudilo je oprezan nogomet, pa je prvi udarac u okvir vrata uopće uputio Talijan Candreva tek u 48. minuti utakmice. Talijani su više napadali u drugom dijelu, no prva je ipak zabila Švedska. U 60. minuti udarac Jakoba Johanssona odbio se od Danielea De Rossija, a lopta je prevarila Gianluigia Buffona i ušla u mrežu. Matteo Darmian je u 71. minuti pogodio vratnicu, a do kraja je čvrsta švedska obrana izdržala sve talijanske nalete. Bila je ovo i prva pobjeda nad Italijom nakon 1998. godine.

Rezultati dodatnih kvalifikacija:

HRVATSKA - Grčka 4-1 (Modrić 13-11m, Kalinić 19, Perišić 33, Kramarić 49 / Papastathopoulos 30)

Sj. Irska - Švicarska 0-1 (Rodriguez 58-11m)