Screenshot
BOLJE NE MOŽE

Piše: Slaven KižlinObjavljeno: 29. srpanj 2018. 11:59

Debi iz snova Ivana Santinija! Povremeni hrvatski reprezentativac, kojeg su mnogi vidjeli i na završnom popisu Zlatka Dalića za Rusiju, jučer je odigrao prvu službenu utakmicu za Anderlecht i to na briljantan način. Zabio je 29-godišnjak čak tri pogotka u 4:1 pobjedi svoje momčadi na gostovanju kod Kortrijka, pokazavši da će biti veliko pojačanje za najtrofejniji belgijski klub.

- Fantastičan je osjećaj vratiti se u Belgiju, doma u Kortrijk. Zahvalan sam Bogu, navijačima, suigračima i treneru što sam zabio tri pogotka. Nisam slavio golove jer iznimno respektiram Kortrijk, ovdje sam proveo dvije najljepše sezone u karijeri, ovo je moj drugi dom - započeo je iznimno sretni Ivan Santini.

- Tijekom priprema smo jako naporno radili, nisam mogao spavati koliko je bilo naporno i nadam se da će taj rad doći na naplatu i u drugim utakmica. Još uvijek se uigravamo, nova smo momčad i kada ćemo se upoznati bolje igrat ćemo još bolje. Hoću li biti najbolji strijelac? Najvažnija je momčad, ne razmišljam na taj način. Jasno da želim zabiti u svakoj utakmici i pomoći svojoj momčadi - zaključio je sjajni Santini.

Povratak u Belgiju

Santini je ovog ljeta za 3 milijuna eura prešao iz Caena u Anderlecht, vrativši se zapravo u poznato okruženje. Anderlecht mu je treći belgijski klub u karijeri, dvije sezone igrao je baš u Kortrijku iz kojeg je 2015. prešao u Standard iz Liegea. Jučer je odigrao 77. utakmicu u najjačem belgijskom razredu, a s ova tri pogotka stigao 40 golova. Sve je počelo kao po najljepšem scenariju, već u 3. minuti. Gerkens je probio lijevu stranu, ubacio u kazneni prostor domaćina, a tamo je Santini najviše skočio i glavom sa 12 metara prebacio vratara domaćih. Gosti su tijekom cijele utakmice bili bolji takmac, do kraja prvog dijela preko Dimate su poduplali vodstvo.

Drugo poluvrijeme opet je obilježio hrvatski napadač, ponovo je bio koban za bivši klub u 3. minuti, ovog puta ugurao je loptu s dva metra u praznu mrežu. Sjajnu igru zaokružio je fantastičnim potezom u 73. minuti. Domaći vratar kratko je dodao loptu do svog stopera, no Zadranin je bio vrlo agresivan i oteo je loptu i sa 20 metara majstorskim lobom prebacio vratara za pljesak cijelog stadiona. Dvije minute kasnije uz ovacije je ispraćen s terena.

Anderlecht ove sezone želi vratiti krunu u Bruxelles, ako je suditi po prvom nastupu imaju sve argumente za to, a u Santiniju su dobili napadača koji bi ove sezone mogao obilježiti belgijsko prvenstvo.

01. svibanj 2024 20:56