Antonio Veić i Ivan Dodig ipak došli do četvrtfinala Challengera u češkoj Ostravi!

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 29. travanj 2010. 20:44

Nakon točno dva sata igre hrvatski tenisač Antonio Veić pobijedio je Austrijanca Andreasa Haider-Maurera 6-4, 7-6(7) u 2. kolu ATP Challenger turnira u Ostravi (zemljana podloga). Sve je u ovom meču bilo spremno za treći set i nastavak dramatične borbe, no Veić je na sjajan način vratio zaostatak od 6-1 u tie-breaku drugog seta, spasivši svih pet vezanih set-lopti 242. tenisača na svijetu.

S druge strane, Veić je iskoristio drugu meč-loptu i tako dobio drugi meč u karijeri protiv ovog igrača. Prvi put su igrali 2008. godine na ATP Challengeru u San Benedettu (4-6, 6-4, 6-0 za Veića). Naredni suparnik Veiću bit će još jedan Austrijanac, Martin Fischer. Inače, u ovom ogledu je Veić imao daleko više break-prilika (14-5), te je na kraju okrunio bolju igru.

Ivan Dodig također se plasirao u četvrtfinale turnira u Češkoj. Osmi nositelj, inače 186. tenisač svijeta, proveo je gotovo dva sata i 35 minuta na terenu u meču drugoga kola. Toliko mu je trebalo za 6-7(4), 6-2, 6-2 pobjedu protiv Španjolca Adriana Menendez-Maceriasa, 191. igrača ATP ljestvice.

Bio je to njihov prvi međusobni ogled, a Dodig je u njemu iskoristio pet od deset break-prilika, od čega dvije od četiri u svakom od posljednja dva seta. Po break u prvome setu ostvarila su obojica tenisača. Španjolcu je to bila jedina iskorištena lopta za obrat iz ukupno sedam prilika.

U četvrtfinalu će igrati protiv Španjolca Roberta Bautiste-Aguta.