CROPIX
ISTRA - HAJDUK 3:2

Bijeli u završnici ostali bez bodova, Zvonko Pamić junak, Vršajević pocrvenio

Piše: Robert MatteoniObjavljeno: 11. travanj 2015. 19:20

U ne baš tehnički kvalitetnoj, ali vrlo neizvjesnoj i napetoj utakmici zalenožuti su potpuno zasluženo svladali splitski Hajduk. Puljani su bili konkretniji, agresivniji i raspoloženiji od prenervoznih splitskih nogometaša, koji ovaj put nisu uspjeli na Drosini preokrenuti lošu seriju rezultata.

Zelenožuti su pokazali da im je forma u porastu, otkako su se vratili glavni igrači, pa utoliko raste optimizam dabi se do kraja opstanak mogao doista ostvariti. Ova će pobjeda sasvim sigurno podignuti samopouzdanje Istranima, a raspoloženje publike biti će im dodatni vjetar u leđa. Prema očekivanju i jedni i drugi su krenuli prilično oprezno. Hajduk je u defanzivi imao pet igrača u posljednjoj liniji, Nižića ispred četvorke, dok je istu varijantu imao i Pamić. U početku je naravno nešto više od igre imao Hajduk, Puljani kao da su pazili da im se ne dogodi rano protivničko vodstvo. Publika je tražila više, i odmah se zagrijala kad je u 10. minuti Špehar poslao loptu za Radonjića, ali njegov šut nije proizveo opasnost za goste. Što je igra više odmicala, bilo je jasno da će Puljani pokušati ipak ovaj put napadati i prije nego ih gosti ugroze.

U nekoliko navrata imali su Puljani priliku sa Gregovim, i Špeharom, no bilo je to nedovoljno za postizanje gola. Isto se može reći i za Hajdukovce, koji su bili jalovi prema naprijed. Bilo je primjetno poprilično nervoze kod gostiju, koji su stalno prigovarali, na čelu sa Milevskim. Prvi dio završio je bez nekih ozbiljnijih situacija. No, u nastavku utakmice događalo se doista svega. Prvo je Radonjić u 47. sa pet metara pucao pored gola, a na drugoj strani Dreven obranio šut Sušića. U 51. minuti odlična akcija Istrana, i Radonjić je pucao sa 16. metara i svladao slabo postavljenog Hranilovića. Nisu se Puljani ohladili od veselja a gosti su izjednačili. Pucao je Gotal sa 17. metara, Dreven je kratko odbio a Maglica, u sumnjivoj poziciji, poslao je loptu u mrežu domaćih.

Bila je to 58. minuta, činilo se još jedan loš dan za Puljane. Međutim, u 74. minuti Zvonko Pamić je izvanredno pogodio iz slobodnog udarca na 2:1. Gosti su djelovali drogirano, ali nakon par minuta su reagirali, počeli su pritiskati, naposljetku su u 88. minuti izjednačili nakon što je Milović glavom svladao Drevena na centaršut Vršajevića. Šok na stadionu, činilo se da će to biti opet "tragičan" ishod za zeleno-žute. No, onda se opet dogodio prolom oduševljenja. Kaiser je sjajno pucao, Ranilović je odbio, natrčao je Zvonko Pamić i izvanrednim udarcem poslao loptu u gol za erupciju oduševljenja na Drosini. Gostima, koji su vrlo često iskazivali nezadovoljstvo kriterijem suca Zebeca. Najglasniji je bio očito frustrirani Vršajević, koji se zaletio nakon Pamićevog gola, prema sucu, nije jasno zbog čega, a Zebec mu je pokazao crveni karton. Na izlasku s terena Vršajević je nesportski pozivao publiku na šutnju, što je svakako još više podignulo tenzije sa tribina.

Bio je to simbolični kraj nadanja za hajdukovce, i početak velike fešte za Istrane...

Istra 1961 – Hajduk 3:2 (0:0)

Strijelci: 1:0 Radonjić (51), 1:1 Maglica (58), 2:1 Z. Pamić (74), 2:2 Milović(89), 3:2 Z. Pamić (90)

Istra 1961 (4 – 4 - 2) : Dreven – Pavlović, Gregov, Obšivač, Heister – Z. Pamić, Dinis, Špehar (od 70. Franjić), Tomić (od 82. Bastos) – Radonjić , Jo (od 77. Matoš).

Hajduk (4 – 1 – 4 – 1): Kalinić (od 26. Ranilović) – Vršajević, Maloča, Milović, Vasilj – Nižić (od 54. Gotal) – Sušić, Mezga (od 46. Vuković), Milevski, Caktaš – Maglica.

ISTRA - HAJDUK 3:2 (Radonjić 51', Pamić 74', 90' / Maglica 58', Milović 88')

KRAJ UTAKMICE

90. minuta - Vršajević je zaradio crveni karton

GOOL 90. minuta - Franjić je opalio s desetak metara, a nakon što je Ranilović odbio loptu ona je stigla do Pamića koji je topovski zapucao s ruba šesnaesterca za novo vodstvo domaćina

GOOL 88. minuta - Vršajević je ubacio u kazneni prostor, a najviši u skoku bio je Milić koji je pucao po sredini gola, ali je lopta ispala iz ruku Drevenu i završila u mreži za novo izjednačenje

GOOL 74. minuta - Nevjerojatan slobodan udarac s dvadesetpet metara izveo je Zvonko Pamić i doveo istru u vodstvo

70. minuta - Tomić se odlično oslobodio svog čuvara, pucao s lijeve strane iskosa s desetak metara, ali Ranilović brani

GOOL 58. minuta - Caktaš je pucao, a nakon što je Drevenu lopta ispala iz ruku, na nju je natrčao Maglica i pospremio ju u mrežu za izjednačenje. Čini se kako je napadač Bijelih bio u zaleđu u trenutku kada je Caktaš uputio udarac

56. minuta - Radonjić je ponovno pucao, ovog puta s pet metara, ali lopta se od Maloče odbila u korner

GOOL 51. minuta - Radonjić je prihvatio loptu na desnoj strani i zapucao iz vrlo teškog kuta, ali lopta je ipak pronašla put do mreže

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

25. minuta - Kalinić je morao napustiti igru zbog ozlijede, na vrata Hajduka stao je Ranilović

18. minuta - Jo je opalio s dvadesetak metara, ali lopta se od Špehara odbila u gol aut

15. minuta - Lopta se odbila do Caktaša na desetak metara od gola, ali njegov udarac iz blizine brani Dreven

10. minuta - Radonjić je izašao oči u oči s vratarom Kalinićem, potom ga i zaobišao, ali njegov udarac iskosa s lijeve strane iz prilično teškog kuta otišao je pored gola

2. minuta - Caktaš je zapucao s dvadesetak metara, ali Dreven je na mjestu

1. minuta - Utakmica je počela!

04. svibanj 2024 04:45