Srdjan Vrancic / Cropix
12. KOLO HNL-A

Dinamo izbjegao blamažu: Inter žali za propuštenom prilikom i vodstvom 2:0

Nogometaši zagrebačkog Dinama remizirali su na gostovanju kod Intera u Zaprešiću 2:2 u sklopu 12. kola HNL-a. Domaći mogu žaliti za propuštenom prilikom budući su vodili 2:0 već u 38. minuti.
Piše: Alen LesičkiObjavljeno: 03. listopad 2015. 13:34

Dinamova serija neporaženosti u domaćim okvirima bila je na velikoj kušnji u Zaprešiću gdje je inter imao 2-0 i protulijek za 'modre'. Nizali su igrači temperamentnog Samira Toplaka prilike kao na tvorničkoj traci ali to im na kraju nije bilo dovoljno za više od boda kojeg im je, uzgred rečeno, u nastavku spašavao fenomenalni vratar Josip Posavec.

Dubinska lopta Mlinara i eurogol Čabraje za 1-0 podigle su dvije tisuće navijača na noge a veselje se nastavilo kada je Nestorovski iz blizine iskoristio zbunjenost Dinamovih stopera i u 39. minuti zabio za 2-0.

Dinamo je bio dosta stidljiv u prvom poluvremenu. Držali su posjed, ali njihova igra bila je dosta anemična i bez konkretnih prilika do samog finiša prvog djela kada Čabraja igra rukom u kaznenom prostoru a Fernandes s bijele točke smanjuje prednost. Sudac Gabrilo bio je jako blizu događaja i unatoč i nije imao nimalo dvojbi oko svoje odluke...

Nastavak je donio potpuni povratak Dinama u igru. Već u 49. minuti Antolić je proigrao Hodžića koji lijepim pogotkom izjednačuje rezultat te sustiže Nestorovskog na listi najboljih strijelaca HNL-a. Do kraja smo svjedočili vratnici intera, ali i ziceru Antolića koji je izašao sam pred vratara Posavca.

INTER - DINAMO 2:2 (Čabraja 6', Nestorovski 38' / Fernandes 45+2', Hodžić 48')

Inter (4-2-3-1): Posavec - Begić, Ćosić, Komorski, Čeliković - Šoljić, Mlinar - Ottochian, Mazalović, Čabraja - Nestorovski.

Dinamo (4-2-3-1): Eduardo - Matel, Goncalo, Taravel, Musa - Antolić, Machado - Soudani, Rog, Fernandes - Hodžić.

HNL, 12. KOLO:

Petak -

Lokomotiva - Slaven Belupo 1-1 (Andrijašević 64/ Ejupi 87-11m)

Subota:

Osijek - Split 0-1 (D. Bagarić 78)

Inter - Dinamo 2-2 (Čabraja 6, Nestorovski 38/ Fernándes 45+3-pen, Hodžić 49)

PRIJENOS UŽIVO

90+4' - Kraj utakmice u Zaprešiću.

90' - Igrat će se četiri minute sudačke nadoknade.

89' - Pokušao je Ademi donijeti vodstvo Dinamu, ali njegov udarac s ruba kaznenog prostora otišao je visoko preko gola.

83' - Sjajna akcija Intera i krasna prilika. Srećom po modre Nestorovski je bio neprecizan.

77' - Koškanje uz aut-liniju. Begić je rukom spriječio izvođenje Musinog auta, pa ga je ovaj odgurnuo na travnjak. Obojica su zaslužili žute kartone.

71' - Do kraja ove vrlo zanimljive utakmice ostalo je 20 minuta plus sudačka nadoknada. Sve je i dalje potpuno otvoreno.

67' - Kakav promašaj Antolića, odnosno sjajna obrana Posavca. Kapetan je izašao sam pred Interovog vratara, ali nije uspio zabiti.

63' - Dvostruka izmjena kod Dinama. Ademi i Ćorić su zamijenili Machada i Roga.

60' - Kakva prilika za Inter. Čabraja je tukao iskosa s lijeve strane s nekih 12-ak metara, ali je njegov udarac pogodio vanjsku stranu vratnice.

48' - GOOOOL! Dinamo je izjednačio na 2:2, zabio je Hodžić! Pucao je zaista lijepo, pod prečku, nakon asistencije Antolića.

46' - Započelo je drugo poluvrijeme.

45+2' - GOOOOOL! Dinamo je smanjio na 2:1, zabio je Fernandes s bijele točke. Jedanaesterac za Dinamo dosuđen je nakon navodnog igranja rukom Čabraje u kaznenom prostoru.

45' - Žuti karton za Soudanija.

40' - Posavec sjajno brani udarac Roga uz pomoć vratnice.

38' - GOOOOL! Inter vodi 2:0 protiv Dinama, zabio je Nestorovski! Čeliković je prošao po lijevoj strani, ubacio u sredinu gdje se najbolje snašao Nestorovski.

35' - Inter se usprkos vodstvu nije orijentirao samo na obranu. Domaćini su imali lijepu priliku preko Mlinara, ali lopta odlazi pokraj vratnice.

29' - Dinamo opet prijeti preko Antolića, ali Posavec lijepo brani.

26' - Pokušaj Dinama preko Fernandesa, ali njegov udarac zapinje u bloku!

22' - Prvi žuti karton na susretu. Opomenut je Interov Mlinar.

16' - Inter jako dobro stoji na terenu i Dinamo zasad ne uspijeva ozbiljno zaprijetiti.

6' - GOOOOOL! Inter vodi 1:0, zabio je Čabraja! Tukao je lijepo s vrha kaznenog prostora, a Dinamov vratar Eduardo samo je loptu uspio dotaknuti, ne i ukrotiti. Tukao je iz poluvoleja nakon asistencije Mlinara, a lopta je uz pomoć vratnice završila u mreži.

1' - Započela je utakmica u Zaprešiću. Puno je promjena u Dinamovom sastavu u odnosu na susret protiv Bayerna. Pjaca, Ademi i Pivarić su izvan sastava, dok su od prve minute na travnjaku Musa, Goncalo i Hodžić.

28. travanj 2024 20:46