PRESTIGLI HAJDUK

DINAMO NA JEDVITE JADE POBIJEDIO ISTRU 'Modri' su uspjeli prekinuti negativnu seriju, ali su ostali bez kapetana

Nogometaši Dinama su u 16. kolu HNL-a na Maksimiru savladali Istru golom Juniora Fernandesa s 1:0. Bila je to prva pobjeda 'modrih' u HNL-u nakon dvaju uzastopnih poraza od Rijeke i Splita i njihova tek druga u svim natjecanjima u zadnjih šest ogleda, pored one u Kupu protiv Ždralova.
Piše: Alen LesičkiObjavljeno: 08. studeni 2015. 14:23

DINAMO - ISTRA 1961 1:0 (Fernandes 81')

DINAMO: Eduardo, Pinto, Sigali, Taravel, Pivarić, Antolić, Machado, Junior Fernándes, Rog, Pjaca, Hodžić

ISTRA 1961: Ivušić, Mišić, Gojković, Hadžić, Tomić, Heister, Vuković, Bouhna, Pamić, Kasalica, Nikolić

Do 81. minute trajao je Dinamov hod po trnju. Bili su bolji od Istre. Dominantni, ali nije bilo tog zadnjeg pasa, egezkucije koja će ih nagraditi dobru igru. I onda je Junior Fernandes odlučio sačuvati živce malobrojnih navijača na Maksimiru. Odbijenu loptu sjajnog vratara Ivušića, Čileanac je glavom smjestio u mrežu. Pao je kamen sa srca Mamićeve momčadi koja je teškom mukom upisala prvu od 19 pobjeda koje je naredio Zdravko Mamić i preskočila Hajduk na ljestvici.

Čini se kako je Zoran Mamić dao još jednu priliku Eduardu. Nakon što ga je poslije maksimirskog ogleda s Olympiakosom maknuo s vranica i zamjenio ga Ježinom, Zoki je jučer odlučio poslati Portuglaca na gol u dvoboju s Istrom. Time je priča o izboru prvog vratara stavljena 'ad acta'. Međutim, posljedice bi mogle ostati. Pogotovo jer Ježina nije ništa krucijalno pogriješio da ga se miče nakon dvije utakmice…

Dobrav vijest za Dinamo bio je povratak Leonarda Sigalija i Ive Pinta u kadar nakon ozljeda. Pogotovo se to odnosi na stopera koji je protiv istre pokazao koliko je nedostajao u 'modroj' obrani.

Silovito su 'modri' krenuli prema golu istre, nizali prilike ali obrana gostiju bila je na visini zadatka. Znali su i zaprijetiti, pogotovo preko Bouhne koji je dojmio brzinom, ali do poluvremena nisu imali niti jedan udarac na vrata Eduarda. S druge strane, Hodžić i Fernandes u uvodu su bili neprecizni. Udarac Roga je vratar Istre teškom mukom izbacio u korner nakon kojeg je Rog, ovaj puta tek metar udaljen od gola, uspio promašiti cijeli okvir.

Najbolju priliku za Dinamo kreirao je Machado koji je dubinskom loptom pronašao Hodžića koji sam izlazi pred vratara, ali Ivušić sjajnom reakcijom sprečava vodstvo Dinama. Novi udarac za Dinamo bio je izlazak kapetana Antolića zbog ozljede. Zamjenio ga je Pavičić. I tako je Istra nagrađena za silan trud u defenzivi 'nulom' s kojom su otišli na odmor…

U nastavku slična priča. Dinamo je diktirao igru, bilo je tu puno ubačaja i prekida, ali uz jalovu završnicu. Istra se odvažila zaprijetiti. Najbliže senzaciji bio je Mikulić koji je dobro pucao, ali Eduardo brani. Približavala se završnica, nervoza je bila prisutna na Maksimiru kada je Fernandes konačno zabio. Na kraju smo vidjeli i malo nervoze, skoro pa i tučnjavu igrača ali je Pejin to smirio kartonima. Nakon ove utakmice slijedi pauza zbog reprezentacije.

Dobru igru u Pireju publika nije honorirala. Unatoč lijepom vremenu, na maksimirskim se tribinama skupilo tek nešto više od 1200 navijača. Premalo s obzirom na vrijeme i idealnu satnicu utakmice Dinama i Istre.

Među njima nije bilo Ante Ćorića. Madić koji se nakon povratka iz Grčke pobunio zbog svog statusa utakmicu je navodno gledao sa zapadne tribine, ali je poluvremenu otišao. Doduše, Zoran Mamić na njega nije niti računao. Nije riječ o suspenziji, nego o činjenici da Ćora nije glavom spreman za utakmicu.

HNL, 16. KOLO, REZULTATI:

Petak:

Inter - Lokomotiva 1-2 (Nestorovski 75 / Capan 26, Andrijašević 67)

Subota:

Osijek - Hajduk 1-0 (Šarić 41)

Zagreb - Slaven Belupo 2-0 (Medić 44-11m, Boban 90+1-11m)

10. Zagreb 16 1 5 10 14-29 8

90+3' - Završena je utakmica. Dinamo je pobijedio 1:0!

90+2' - Koškanje igrača na terenu koje je uslijedilo nakon lakta Nikolića Rogu.

90' - igrat će se tri minute sudačke nadoknade.

89' - i nakon zabijenog pogotka Dinamo je nastavio s ofenzivom.

81' - GOOOOL! Dinamo vodi 1:0, zabio je Fernandes! Tukao je Hodžić iskosa s desne strane, Ivušić je obranio, ali je na odbijenu loptu natrčao Fernandes i glavom ju pospremio u mrežu!

81' - GOOOOL! Dinamo vodi 1:0, zabio je Fernandes!

72' - najbolja šansa Istre u nastavku. Tukao je Nikolić, ali Eduardo je spreman.

71' - novi pokušaj prema vratima Istre. Ovoga puta tukao je Rog, ali ravno u vratara.

65' - dobar udarac Fernandesa s nekih 18 metara, ali opet je na mjestu Istrin vratar.

62' - promjena kod Dinama. Henriquez ulazi umjesto Pjace.

61' - igra se stalno na polovici Istre, ali 'modri' nemaju prave ideje u završnici.

58' - novi pokušaj Dinama i opet je tukao Machado. I dalje nema gola jer je Ivušić spreman.

51' - dobar udarac Machada, ali brani Ivušić.

48' - i na početku nastavka ista priča kao u prvom dijelu. Dinamo dominira, ali nema promjene rezultata.

46' - započelo je drugo poluvrijeme na Maksimiru.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45' - igra se sudačka nadoknada, čudo je da Dinamo nije zabio u prvom poluvremenu

40 ' - što su sve promašili igrači Dinama, sada je Fernandes pucao preko gola!

36' - Dinamo je ponovno ostao bez kapetana Domagoja Antolića, u piitanju je ozljeda lijeve noge, a zamijenio ga je Pavičić

32 ' - velika prilika Dinama! Fernandes je probio desnu stranu, vratio Hodžiću u kazneni prostor, ali ovaj nije dobro zahvatio loptu i prilika je propala

25' - stopostotna prilika Dinama! Machado je sjajno uposlio Hodžića koji u situaciji jedan na jedan ulazi u kazneni prostor i puca, ali Ivušić opet brani

22' - velika prilika Dinama! Machado je ubacio iz kuta, Fernandes pucao glavom, a Rog natrčao na odbijanac i s nekoiko metara pucao preko gola.

20' - ponovno su gosti pokazali koliko su opasni iz kontri, ali udarac Nikolića je obranio Eduardo, a bilo je i zaleđe. Odmah je na drugoj strani uzvratio Rog majstorskim udarcem u kut s više od 20 metara, ali sada je sjajno reagirao golman gostiju

16' - prva prilika gostiju! Nakon jedne brze kontre pucao je Heister, ali Sigali blokira i lopta ide u korner

12' - nakon desetak minuta igre Pjaca i Fernandes su promijenili strane. Čileanac je sada lijevo, a Pjaca je kod Pinta na desnom boku

9 ' - dobra šansa Hodžića koji je pucao s lijeve strane kaznenog prostora, ali Ivušić brani

8' - i dalje se igra isključivo na polovici gostiju, ali zasad nema pravih prilika

3' - Dinamo je krenuo napadački, prvu priliku imao je Antolić, ali je s dvadesetak metara pucao pokraj gola

1' - utakmica je počela, Dinamo je po najavama istrčao u gotovo najjačem sastavu

27. travanj 2024 10:52