DINAMO - S. BELUPO 2:1

Dinamo na sablasno praznom Maksimiru potvrdio finale Kupa, Čop i Brodić strijelci!

Piše: Davorin OlivariObjavljeno: 26. ožujak 2014. 17:23

Dinamo je 17. put u finalu Kupa. Bez previše problema, onako, rutinski, Zagrepčani su pobijedili i u drugoj utakmici Slaven Belupo i s ukupnih 4:1 ušli u završnicu.

Naravno da nitko nije očekivao bilo kakvo iznenađenje. Nije ga očekivao ni Zoran Mamić, koji je iskoristio priliku i odmorio Soudanija, Pinta i Brozovića, Modri su igrali u “drugoj brzini”. Nekako uspavani, pomalo ispuhani nakon poljudskog derbija, Dinamovi igrači trebali su odraditi “formalnih”’ 90 minuta. Tako su gosti u Maksimiru “disali” bolje nego u prvom susretu, prvi je zaprijetio Melnjak, prošao po je lijevoj strani i pucao pokraj suprotne vratnici. Onda je u 24. minuti Enes Novinić dospio sam pred Ježinu, koji se bacio i odlično skinuo zicer. Bio je to znak da se Modri ipak moraju probuditi, prebaciti u višu brzinu i već u sljedećoj akciji su poveli. Halilović je odlično proigrao Čopa, koji je izišao sam pred Picaka i lagano poentirao.

Halilović je bio ponajbolji Dinamov igrač, vrlo raspoložen, proigravao je suigrače, oduzimao lopte, dvaput je solidno pucao s distance za pljesak. Odmah nakon Dinamova pogotka, opet je u prilici bio Novinić. Sam pred Ježinom po drugi put, Dinamov vratar opet je bio uspješniji. Skočio je kao oparen s klupe trener Elvis Scoria, ljutit zbog nepreciznosti svog napadača. U njemu je očito tinjala nada da bi se, pomalo opuštenom, Dinamu moglo zapapriti. Da je Novinić zabio ta dva zicera, sigurni bi Dinamu donio ponešto stresa. Premda, u modrim je nogama bilo puno rezervi i dojam je da su dinamovci igrali koliko je potrebno, da bi riješili i veće probleme. Do kraja prvog dijela pokušao je Fernandes sa 20 metara, Picak je dobro obranio, a u idućoj situaciji Čileanac se spetljao u izglednoj prilici.

Neobičan je potez na odmoru povukao Zoran Mamić. Izvadio je iz igre Šimunića i na stopera postavio Pivarića. Ne znamo je li Zelinčanin ikad igrao na tom mjestu, vidjelo se odmah da je to za njega nova uloga. Nije se još uspio uhodati sa suigračima u obrani, a gosti su izjednačili. Crepulja je dodao dugu loptu s centra, između Lime i Pivarića, ušetao se Rak i riješio jedan na jedan s Ježinom. Taj je pogodak opet probudio nekakvu nadu kod Koprivničana, krenuli su i po drugi gol, mora se priznati, bili su i opasniji od Dinama, ali nedostajalo je koncentracije u završnici. Ubacio je Scoria i iskusnog Vugrinca, nadajući se da bi ponekim lukavstvom mogao dočekati modru obranu na krivoj nozi. Probao je jednom iz slobodnjaka, iznad gola.

Ni to nije protreslo Modre, koji praktički nisu ozbiljnije prijetili Picaku. Ipak, uspjeli su pobijediti. Nakon kornera je lopta došla do Frana Brodića na vrhu šesnaesterca. Lopta mu je sjela, na putu do gola pogodila Grgića i odsjela iza Picaka. Brodićev je to drugi gol za Dinamo, zabio je Zagori u Unešiću još jesenas. Ljutio se Scoria, bila je to dobra prilika da Koprivničani zaustave niz poraza, ali i ovakav Dinamo bio je prejak.

POLUFINALE

DINAMO ZAGREB - Slaven Belupo Koprivnica 2-1 (Čop 27, Brodić 83/Rak 52)

(prvi dvoboj 2-0)

Istra 1961 Pula - Rijeka 19 sati

(prvi dvoboj 1-2)

DINAMO - SLAVEN BELUPO 2:1 (Čop 27', Brodić 83' / Rak 52')

DINAMO: Ježina - Leko, Šimunović, Šimunić, Lima - Antolić, Pavičić, Cleyton - Halilović, Fernandes, Čop

SLAVEN B.: Picak - Pranjić, Grgić, Fuštar, Melnjak - Crepulja, Brlek, Delić, Čanađija, Rak - Novinić

KRAJ UTAKMICE

GOOL 83. minuta - Fernandes je poslao oštru loptu u kazneni prostor, obrana Slavena izbacila ju je izvan šenaesterca, a na nju je potom natrčao Brodić i topovskim udarcem ju poslao iza leđa Picaka za vodstvo Dinama

82. minuta - Vugrinec je izveo slobodan udarac s dvadesetak metara, ali lopta je otišla iznad grede

71. minuta - Novi udarac Alena Halilovića s dvadesetak metara, ali lopta je otišal pored vrata

59. minuta - Fernandes se zabio u kazneni prostor, uputio udarac s desene strane iskosa, ali njegov pokušaj Picak je izbio u korner

GOOL 52. minuta - Crepulja je odlično uposlio Raka koji izbija sam pred vrata Ježine i zabija za izjednačenje

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

41. minuta - Fernandes se sjurio prema vratima gostiju, ali njegov udarac u konačnici je bio jako loš te je obrana Slavena uklonila potencijalnu opasnost po svoja vrata

39. minuta - Fernandes je odlično pucao s lijeve strane s dvadesetak metara, ali Picak paradom zaustavlja njegov pokušaj

34. minuta - Halilović je nakon solo prodora opalio s dvadesetak metara, ali lopta je otišla iznad grede

31. minuta - Pavičić se odlično oslobodio svog čuvara, oštro ubacio na pet metara, ali Čop je ostao prekratak

28. minuta - Slaven je odigrao odličnu akciju, ali Novinić je u konačnici pucao ravno u Ježinu. Propala je jako dobra prilika za Slaven

GOOL 27. minuta - Halilović je odlično u prostor odigrao za Čopa koji šalje loptu u mrežu gostiju za vodstvo Dinama

23. minuta - Čop je pucao s ruba šesnaesterca, ali lopta je otišla pored vratnice

15. minuta - Nakon uvodiih petnaestak minuta Dinamo ima više od igre, ali gosti iz Koprivnice igraju vrlo disciplinirano u obrani te Modri ne uspijevaju ozbiljnije ugroziti protivnička vrata

3. minuta - Rak je opalio s tridesetak metara iz slobodnog udarca, ali lopta je otišla visoko iznad grede

1. minuta - Utakmica je počela!

17. svibanj 2024 17:09