Srdjan Vrancic / CROPIX / CROPIX
SVE BOLJA FORMA

DINAMO NAJAVLJUJE SJAJNO PROLJEĆE Bez milosti za protivnike: Modri stroj pomeo Žilinu 'blitzkriegom' na startu drugog poluvremena

Dinamo je slavio protiv Žiline na pripremnoj utakmici 2:0...
Piše: Davorin OlivariObjavljeno: 29. siječanj 2017. 19:40

Dinamo - Žilina 2:0

Belek. Igralište sportskog centra Regnum. Gledatelja 100. Sudac: Simonyan (Armenija)

Dinamo (prvo poluvrijeme): Livaković - Matel, Sigali, Perić, Sosa - Antolić, Pavičić - Olmo, Gojak, Ćorić.
drugo poluvrijeme: Zagorac - Stojanović, Lešković, Schildenfeld, Pivarić - Moro, Knežević - Fiolić, Machado, Šitum - Henriquez. Trener: Ivajlo Petev

Žilina: Volesak - Herrera, Kaša, Kralik, Holubek - Škvarka, Diaz - Jankauskas, Kaćer, Hlokovski - Haskić (jos su igrali Letić, Janošik, Vallo).Trener: Adrian Gula

Strijelci: 1:0 - Stojanović (48), 2:0 - Henriquez (54)

---------------------------------------------------------

Dinamo je nastavio svoj pobjednički niz na turskim pripremama. Nakon Dnjipra (3:1), Zaglebia (3:1), jučer se pred Modrima morala pokloniti i Žilina, uvjerljivo vodeća momčad slovačkog prvenstva. Momčad Ivajla Peteva iz utakmicu u utakmicu izgleda sve bolje, jučer je posebno bila impresivna momčad koja je zaigrala u drugom poluvremenu. Petev lagano dobiva ono što želi od ove momčadi, agresiju, čvrstinu, brzi protok lopte, automatizme u igri.

- Stvarno sam jako zadovoljan s htijenjem svoje momčadi, agresijom, s situacijama koje smo stvorili zahvaljujući dobroj igri. U prvom poluvremenu nije bilo izrazitih šansi za postizanje pogodaka, ali sve nam se sve vratilo u drugom, U toj drugoj dionici maksimalno smo kontrolirali igru, sve je bilo na našoj strani, rezultat govori sve o našoj igri - kazao je nakon utakmice nasmiješeni Petev.

Bugarski stručnjak zaista ima razloga za zadovljstvo jer mu se kockice zamišljenog mozaka preslaguju jako, jako dobro. Već u ovom dijelu priprema ima gotovo sve, sjajnu atmosferu u momčadi, te konture igre kakvu forsira. Momčad ga prati, to je ono najvažnije. Lijepo je jučer bilo gledati brze i zanimljive nogometne akcije u izvedbi Modrih. Ponekad je izgledalo kao da igraju play-station. Vidjeli smo mnoto točnih, maksimalno preciznih pasova, brzu tranziciju igre. Žilina je dobra momčad, ali jučer je izgledala posve nadigrano, u drugom poluvremenu Slovaci nisu uputili niti jedan udarac u okvir Zagorca.

Na svakom ogledu Modri imaju drugog junaka. Ovog puta to je bio Petar Stojanović. Prvo je zabio pogodak, onda je na njemu skrivljen jedanaesterac, da bi na kraju pokrenuo akciju i uposlio Henriqueza kod drugog gola. Stojanović je zaista igrao izvrsno, predstavio se u jednom od najboljih izdanjaj otkada je došao u plavi klub. Makar realno, ona momčad koja je igrala u drugom dijeku nije imala slabu kariku. Svi zaslužuju pohvale za prikazano.

28. travanj 2024 10:56