NJEMAČKA - ITALIJA 1:2

Elf doživio prvi poraz i otišao kući: Balotelli srušio Nijemce i donio finale Azzurrima!

Talijani su odradili posao u prvom poluvremenu. Balotelli je zabio za vodstvo u 20. minuti, a prekrasan gol za veliku prednost postigao je u 36.minuti. Özil je smanjio u sudačkoj nadoknadi
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 28. lipanj 2012. 16:46

Talijanska nogometna reprezentacija s dva je pogotka kontroverznog Marija Balotellija nadigrala Njemačku s 2-1, te izborila finale Europskog prvenstva gdje će odmjeriti snage sa Španjolskom.

Dugo su Talijani čekali i "trpjeli" Marija Balotellija, a onda se napadač Manchester Cityja "ukazao" kada je bilo najpotrebnije i svojim pogocima osigurao momčadi Cesarea Prandellija veliko finale u Kijevu.

Uz odlične Talijane i posebno njihov ofenzivni dvojac Balotelli - Cassano, dio zasluga za lošu predstavu Njemačke, koja je dobila sve utakmice na Euru do ovog polufinala, ide na dušu izbornika "elfa" Joachima Löwa koji je još jednom izmješao početni sastav kako bi u njega uvrstio Tonija Kroosa kao čuvara glavnog talijanskog kreativca u veznom redu Andree Pirla. Taj je eksperiment neslavno propao.

Premda su Nijemci prvi zaprijetili u dvije situacije kada je slabije intervenirao Gianluigi Buffon, u 20. minuti Italija je odigrala odličnu akciju i povela. Dugu loptu na lijevom boku duboko u njemačkoj polovici terena primio je Chiellini i odmah proslijedio do Casana. Ovaj je "okrenuo" Hummelsa i ubacio na peterac gdje glavom Balotelli zakucava loptu u Neuerovu mrežu.

Ponovo je u 34. minuti Cassano ubacio u kazneni prostor s lijeve strane, ali je Montolivo umjeto šuta odabrao dribling pa je njemačka obrana raščistila prijetnju. Ipak, samo dvije minute potom nisu imali riješenja na novu sjajnu akciju Balotellija. Izvrsno je talijanski napadač gotovo s centra igrališta pobjegao između dvojice braniča, sjurio se prema vratima i zatim topovskim udarcem povisio na 2-0.

Na početku nastavku Löw je uvođenjem Klosea i Reusa umjesto Podolskog i Gomeza krenuo u izraženu ofenzivu, ali izuzev pokušaja Reusa iz slobodnog udarca u 62. minuti i u drugom poluvremenu puno su opasniji Talijani. Marchisio i Di Natale u nekoliko su navrata izlazili sami pred Neuera ali nije bilo dovoljno prisebnosti da trećim pogotkom dotuku Njemačku.

U sudačkoj nadoknadi malu je nadu Nijemcima donio kazneni udarac dosuđen nakon Balzarettijeva igranja rukom, premda ga je trenutak ranije očigledno potezao Klose. Francuski sudac Stephane Lannoy nije vidio prekršaj Klosea, pa je Özil s bijele točke smanjio na 2-1. Krenuo je tada i njemački vratar u zadnji napad, ali opasnosti po gol Buffona više nije bilo.

A Vs I 1-2 by futbolsapiens

Mario Balotelli postao je talijanski junak postigavši prvi pogodak za "azzurre" u jednom polufinalu Eura, a jedini je nakon Casiraghija 1996. godine koji je u jednoj utakmici Europskog prvenstva postigao dva pogotka za talijansku reprezentaciju.

Također, Talijani ostaju neporaženi u natjecateljskim dvobojima s Njemačkom gdje imaju po četiri pobjede i isto toliko remija. Ovo im je deveto finale na velikim natjecanjima, a do sada su samo jednom 1968. osvojili kontinentalni naslov. Do drugoga će pokušati doći u finalu protiv Španjolske koje je na rasporedu u nedjelju u Kijevu.

NJEMAČKA - ITALIJA 1:2 (Balotelli 20, 36/Özil 90+2 11m)

Stadion: Nacionalni, Varšava

Sudac: Lannoy (Francuska)

NJEMAČKA: Neuer, Hummels, Badstuber, Lahm, Boateng (Müller 71) , Khedira, Schweinsteiger, Özil, Kroos, Podolski (Reus 46), Gomez (Klose 46)

ITALIJA: Buffon, Chiellini, Balzaretti, Barzagli, Bonucci, Marchisio, De Rossi, Montolivo (Motta 63), Pirlo, Balotelli (Di Natale 70), Cassano (Diamanti 58)

KRAJ

90+2. minuta - GOOL Özil je realizirao jedanaesterac