Sports Press Photo/ddp Usa/profimedia
KVALIFIKACIJE ZA EURO

Armenija šokirala Wales u Cardiffu, Turska slavila protiv Latvije u utakmici s pet pogodaka

Na tablici skupine D vodi Turska s 6 bodova, a Hrvatska i Wales imaju po četiri boda
Piše: HinaObjavljeno: 16. lipanj 2023. 23:05

Nogometaši Armenije slavili su na gostovanju kod Walesa s 4:2, dok je Turska pobijedila u gostima Latviju s 3:2 u skupini D kvalifikacija za EURO u kojoj je i Hrvatska.

Armenci su iznenadili Velšane u Cardiffu, iako su domaćini poveli preko Jamesa (10). Zelarjan (19) i Ranos (29, 66) donose Armencima veliki preokret, Wilson (73) je smanjio, da bi konačnih 4:2 donio Zelarjan (75).

Turska je u trileru slavila u Rigi protiv Latvije s 3:2 golom Kahvecija u 96. minuti. Prije gola duboko u sudačkoj nadoknad Latvija je s igračem manje izjednačila na 2:2 preko Tobersa u 94. minuti. Turska je vodila s 1:0 i 2:1 pogocima Bardakcija (22) i Undera (61), dok je prvi gol za Latvijce zabio Emsis (51).

Na tablici vodi Turska s 6 bodova, a Hrvatska i Wales imaju po četiri boda.

U ponedjeljak igraju Armenija - Latvija i Turska Wales.

U ostalim grupama Ukrajina je na poluvremenu u Skoplju gubila s 0:2, a nakraju slavila s 3:2. Francuska je u gostima dobila Gibraltar s 3:0, a Engleska slavila na Malti s 4:0, kao i Švicarska kod Andore (2:1). Grčka je u Ateni svladala Irsku s 2:1, dok je Danska kod kuće pobijedil Sjevernu Irsku s 1:0.

18. svibanj 2024 21:13