OZAN KOSE Afp
SKUPINA D

U drugom susretu iz naše skupine Turska i Armenija su u Eskisehiru remizirale 1:1
Piše: HinaObjavljeno: 08. rujan 2023. 22:57

Hrvatska nogometna reprezentacija rutinski je odradila susret protiv Latvije pobijedivši na Rujevici sa 5:0 u susretu D skupine kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2024. godine u Njemačkoj.

Hrvatska reprezentacija je u svom je trećem nastupu u skupini D ostvarila drugu pobjedu svladavši Latviju sa 5:0. Golove za "Vatrene" zabili su Bruno Petković (3, 44), Luka Ivanušec (13), Andrej Kramarić (68) i Mario Pašalić (78).

U drugom susretu iz naše skupine Turska i Armenija su u Eskisehiru remizirale 1:1. Armenija je povela u 49. minuti golom Artaka Dašhjana, a izjednačio je Bertug Yildrim u 88. minuti.

SAŽETAK TE UTAKMICE POGLEDAJTE OVDJE.

Za tri dana hrvatsku reprezentaciju očekuje gostovanje u Armeniji, dok će Latvija dočekati Wales.

Na ljestvici skupine D vodi Turska sa 10 bodova iz pet utakmica, Hrvatska je druga sa sedam bodova iz tri susreta, a sedam bodova ima i Armenija, ali iz četiri ogleda. Slijede Wales sa četiri boda iz četiri dvoboja, te Latvija bez bodova. Podsjetimo, prve dvije reprezentacije iz svake skupine izborit će direktan plasman na EURO 2024. u Njemačkoj.

Škotska i Portugal ostali stopostotni:

U skupini A Škotska je ostala stopostotna i nakon petog nastupa zahvaljujući sigurnoj 3-0 (3-0) pobjedi na gostovanju kod Cipra. Sva tri gola pala su u prvih pola sata, strijelci su bili McTominay (6), Porteous (16) i McGinn (30).

Škotska je na vrhu skupine sa 15 bodova, slijedi Španjolska sa šest, Norveška i Gruzija su na četiri, a Cipar je bez bodova.

U skupini J Portugal je ostao stopostotan 1-0 (1-0) pobjedom na gostovanju kod Slovačke u Bratislavi. Strijelac je bio Bruno Fernandes (43).

U igri za drugo mjesto ostao je Luksemburg koji je na svom terenu nadigrao Island sa 3-1 (1-0). Pogotke za domaće postigli su Chanot (9-11m), Sanches (70) i Sinani (90), dok je Haraldsson (88) nakratko dao nadu gostima.

Pobjedu je ostvarila i BiH koja je u Zenici sa 2-1 (2-1) svladala Liechtenstein. Džeko (3) i Luechinger (18-ag) brzo su stvorili prednost za BiH da bi Wolfinger (21) fantastičnim golom smanjio na 2-1. Iako je ostalo do kraja 70 minuta, rezultat se više nije mijenjao.

Vodeći Portugal ima 15 bodova, Slovačka i Luksemburg su na 10, BiH ima 6, Island 3, a Liechtenstein 0 bodova.

13. svibanj 2024 12:36