ATTILA KISBENEDEK Afp
POGLEDAJTE GOLOVE

Azzurri su pod vodstvom Luciana Spallettija do vrha napunili mrežu suparnika
Piše: Goran Čičin-Mašansker/HINAObjavljeno: 14. listopad 2023. 22:48

U skupini G eurokvalifikacija Mađarska je upisala novu pobjedu protiv Srbije, kojom se sasvim približila plasmanu na europsku smotru. Nije to nikakvo iznenađenje, jer već par godina Mađari imaju kontinuitet dobrih igara i rezultata pod vodstvom talijanskog stručnjaka Marca Rossija.

Naše sjeverne susjede u vodstvo je doveo Varga u 20. minuti, izjednačio je Pavlović u 33. da bi samo minutu kasnije Sallai spektakularno pogodio za 2:1. Rossijeva momčad vodi na ljestvici s 13 bodova u 5 nastupa, Srbija je ostala na 10 bodova iz šest utakmica.

POGOTKE S UTAKMICE MAĐARSKA - SRBIJA POGLEDAJTE OVDJE

Litva je na gostovanju svladala Bugarsku 0:2. Domaćin je od 42. minute igrao bez Kraeva koji je zaradio drugi žuti karton, a pobjedu je gostima osigurao Pijus Sirvys pogocima u 45. i 55. minuti.

Hrvatski sudac Duje Strukan u Bariju je sudio utakmicu Italije i Malte u kojoj je domaćin slavio s 4:0. Goste je načeo Bonaventura u 23. minuti, sve je riješio Berardi pogocima u 45+1. i 64. minuti, a točku na i stavio je Frattesi u 4. minuti nadoknade. Talijani su se tako bodovno izjednačili s Ukrajincima, no imaju i utakmicu manje.

Ukrajina je na neutralnom terenu u Pragu ostvarila važnu kvalifikacijsku pobjedu protiv Sjeverne Makedonije. Prvi je pogodak Ukrajine stigao nakon pola sata igre. Tukao je Sudakov, a lopta je pogodila jednog makedonskog igrača, promijenila smjer i prevarila vratara Dimitrievskog. Konačnih 2:0 u 5. minuti sudačke nadoknade postavio Karavajev koji je iz daljine prebacio istrčalog makedonskog vratara.

- Prilike koje smo stvorili nažalost nismo iskoristili. Nakon toga je poraz bio neminovan, i na kraju sam najviše razočaran rezultatom – izjavio je makedonski izbornik Blagoja Milevski.

Utakmicu je za Sjevernu Makedoniju započeo veznjak Varaždina Agon Elezi koji je zamijenjen u 74. minuti, dok je prvo poluvrijeme odradio Osijekov stoper Jovan Manev. Dinamov Arijan Ademi zamijenio je Atanasova u 62. minuti, dok je Hajdukov Aleksandar Trajkovski igrao od 84. minute umjesto Moiovskog.

U skupini H odigran je i susret Sjeverne Irske i San Marina koji je završen slavljem domaćina 3:0. Pogotke su postigli Smyth (5), Magennis (11) i McMenamin (81). Danska je s 3:1 svladala Kazahstan, u strijelce su se upisali Wind (36) i Skov (45+2, 48) za domaće te Vorogovskij (58) za goste. U sljedećem kolu u utorak Sjeverna Irska dočekuje Sloveniju, dok je Finska domaćin Kazahstanu.

Benjamin Šeško

JURE MAKOVEC Afp

Ranije je Slovenija napravila veliki korak prema plasmanu na Europsko prvenstvo. Momčad koju vodi bivši trener Rijeke Matjaž Kek u Ljubljani je svladala Finsku rezultatom 3:0.

Benjamin Šeško bio je slovenski junak. Napadač RB Leipziga realizirao je kazneni udarac u 16. minuti, potom je u 28. minuti postigao i svoj drugi pogodak na asistenciju Šporara. Konačnih 3:0 postavio je Erik Janža u 2. minuti sudačke nadoknade.

- Zaslužena, dovoljno visoka pobjeda u sjajnom ambijentu kojom smo napravili korak bliže našem cilju, i to protiv suparnika koji nas je nadigrao u Finskoj. Nismo previše razmišljali o njima, usredotočili smo se na vlastite kvalitete i naš način igre – komentirao je slovenski izbornik.

Šeško je zamijenjen uz ovacije Stožica, no dobio je i nezgodan udarac u glavu.

- Mislim da će biti spreman za utorak – umirio je naciju Kek.