Duje Klarić/cropix
HAJDUK - ISTRA 3:0

Hajduk stigao na bod Dinamu: Puljani se sami načeli, Jefferson i Caktaš dovršili posao

Piše: Zdravko ReićObjavljeno: 04. listopad 2015. 14:39

Hajduk je nastavio jesenskom berbom bodova, „bijeli“ su dobili Istru 1961 s 3:0. U seriji na devet posljednjih utakmica momčad Damira Burića ubilježila je šest pobjeda i tri neodlučena rezultata. Ali ono najbitnije za navijače Hajduka to je da su se približili na jedan bod vodećem Dinamu, tako da su svi obuzeti nadom kako će se neizvjesna trka produžiti…

U Poljudu je počelo s minutom šutnje u spomen Dragana Holcera, velikana Hajduka, baš legendarnog igrača splitskog kluba. A onda su krenuli nezadrživi juriši „bijelih“.

Hajduk je ekspresno likvidirao Istru 1961, do 10.minute bilo je 2:0, najprije autogol Renata Gojkovića (8.), onda splitskog Brazilca Jeffersona (10.). U oba slučaja Nikola Vlašić, u slavu svojeg 18.rođendana, izveo je prodore kroz obranu gostiju, prvi put je njegov centaršut zavrnuo u svoja vrata Gojković, a drugi put je milimetarski poslužio Jeffersona, koji je loptu baš zakucao u mrežu Vanje Iveše.

I to je bilo po onoj „čiča-miča završila priča“. Bilo je pitanje s koliko će golova Hajduk nakantati momčad Igora Pamića, uzvratiti im za jedini poraz u dosadašnjem prvenstvu (1:4 u Puli), ali i za čak 22 izgubljena boda „bijelih“ u posljednjih 11 utakmica!

Na 3:0 zaokružio je Mijo Caktaš (30.) iz kaznenog udarca, opravdano dosuđenog zbog igranja rukom Kenana Hadžića, koji je ušao u igru umjesto ošamućenog Gojkovića.

U nastavku se događala dominacija Hajduka, ali bez neke izrazite prilike za gol, dok gosti nisu praktički ni izlazili sa svoje polovice terena, kao da su bili zadovoljni s 0:3 iz prvog poluvremena. Nikola Vlašić je teren napustio u 80. minuti uz gromoglasni pljesak i pjesmu „Sretan ti rođendan“.

Inače, jedna zanimljivost: Lovre Kalinić je sedmu utakmicu uzastopno sačuvao svoju mrežu netaknutu, ukupno nije kapitulirao 631 minutu. Na ovoj utakmici nije imao mnogo posla, praktično nije bio ugrožen od protivnika nego u nekoliko slučajeva kad je obrana Hajduka intervenirala nespretno.

Hajduk - Istra 3:0 (Gojković a.g 7', Jefferson 9', Caktaš 30')

Hajduk: Kalinić – Velazquez, Milović , Bilyi , Milić – Jefferson – Juranović , Balić (od 59. Maglica), Caktaš , Tudor (od 71. Maloku) – Vlašić (od 80. Mujan ).

Istra: Iveša – Mišić, Žižić , Gojković (od 21. Hadžić ), Tomić – Bouhna , Zolotić, Zlomislić , Heister – Repić (od 46. Svraka ), Kasalica (od 66. Nikolić).

KRAJ UTAKMICE

76. minuta - Za razliku od prvog poluvremena, u nastavku se igra puno opuštenije s obzirom da je Hajduk već u prvih 45 minuta riješio pitanje pobjednika

64. minuta - Juranović je opalio s dvadesetak metara, ali njegov udarac bio je iznimno neprecizan

57. minuta - Hajduk je malo usporio ritam u nastavku, dok s druge strane Istra uglavnom svoju priliku vreba iz kontri

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

38. minuta - Zlomislić je opalio s tridesetak metara iz slobodnog udarca, ali Kalinić uz manje poteškoće zaustavlja njegov udarac

GOOL 30. minuta - Nakon što je jedan od igrača igrao rukom, sudac je pokazao na bijelu točku, a Caktaš je realizirao najstrožu kaznu

26. minuta - Vlašić je imao priliku, ali slabo je primio loptu

17. minuta - Pokušao je Bouhna s dvadesetak metara, ali njegov udarac bio je slab i neprecizan

GOOL 9. minuta - Na povratnu loptu Vlašića naletio je Jefferson i s desetak metara posalo loptu u mrežu za povećanje vodstva

GOOL 8. minuta - Vlašić je poslao oštar prizemni centaršut u kazneni prostor gostiju, a nesretni je Gojković loptu potom skrenuo u vlastitu mrežu

1. minuta - Utakmica je počela!