ISTRA - HAJDUK 1:1

Hajduk u istoj akciji dobio gol iz penala i ostao bez dva igrača, Tudor isključen!

Piše: Alen OrlićObjavljeno: 09. ožujak 2014. 18:44

Istra je zaustavila Hajdukov pobjednički niz. U jednoj uzbudljivoj utakmici, uz dobru igru i šanse na obje strane, na kraju je završilo bez pobjednika, rezultatom 1-1.

Iako su Puljani odigrali dobru partiju, poštenu, borbenu u kojoj su mogli na kraju i slaviti, Hajduk može žaliti zbog bizarnog spleta okolnosti koji su doveli do toga da iz jedne akcije primili gol iz penala i izgubili dvojicu igrača.

Utakmica u Puli zapravo je izvrsno počela za hajdukovce. Rani gol Antona Maglice (njegov deveti u ovoj sezoni) udarcem glavom u šestoj minuti na centaršut Andrijaševića bio je pozitivan impuls za Splićane koji su istrčali s velikim očekivanjima na travnjak stadiona Aldo Drosina.

Stradao Dante Stipica

Imali su i glasnu podršku s tribina, oko dvije tisuće glasnih navijača "bijelih" došli su u Puli da bi vidjeli nastavak pobjedničke serije momčadi Igora Tudora. Gol Maglice naznačio je da bi Hajduk mogao prekinuti tu lošu tradiciju u Puli.

Splićani su kontrolirali igru sve do pred kraj poluvremena kad je dogodio taj čitav splet nesretnih okolnost po Hajduk. Istra je zabila gol iz penala, a Hajduk je ostao bez dvoice igrača zbog ozljeda. Visoki Nižić koji je zaigrao na desnom boku umjesto Vršajevića skrivio je penal, startao je na Batarelu u kaznenom prostoru, a zagrebački sudac Fran Jović odmah je pokazao na 11 metara.

U istoj akciji, nešto prije, sudarili su se Bradarić i vratar Stipica. Obojica su startali na loptu, a pritom je Bradarić nehotice nogom udario Stipicu u glavu. Bradarić je mogao biti iznesen s terena, a Stipica je ostao još nekoliko minuta u igru iako mu krvavog nosa, pa je konačno umjesto njega na vrata stao 18-godišnji Fabjan Tomić.

Promašaj Pašalića

Nakon prosvjeda i petominutnog prekida zbog ukazivanja pomoći ozlijeđenim igračima, Havojić je zabio za izjednačenje i to je dodatno zaoštrilo ovu utakmicu.

U nastavku je bilo puno uzbuđenja. Vidjeli smo spornu situaciju kod duela Hajdukova vratara Tomića i Istrina napadača Radonjića u 16-tercu kad su domaći tražili penal. Pa je nešto kasnije isključen Igor Tudor jer je prosvjedovao s klupe za pričuve.

Matnu šansu imao je Pašalić da dovede Hajduka u vodstvo, a istu takvu situaciju vidjeli smo na drugoj strani kad se lopta šetala po gol liniji Hajduka, a zakasnili su je ubaciti u mrežu najprije Brazilac Jo, a onda i Radonjić.

Mladi vratar Tomić morao je spašavati Hajduka, branio je opasne udarce Hajdera i Batarela u samom finišu utakmice.

REZULTATI 25. KOLA,

Petak:

Hrvatski dragovoljac - Rijeka 0-2 (Moises 15, Kramarić 17)

Subota:

Split - Osijek 1-0 (Glumac 83)

Slaven Belupo - Dinamo 1-6 (Melnjak 35/ Brozović 15, 52, Čop 31-pen, 55, 89, Šimunović 40)

Nedjelja:

Lokomotiva - Zadar 1-3 (Budimir 48 / Ivančić 7, Banović 35, Tadić 41)

Istra 1961 - Hajduk 1-1 (Havojić 42-11m / Maglica 5)

10. Hrvatski dragovoljac 25 2 7 16 21-40 13

ISTRA - HAJDUK 1:1 (Havojić 43' / Maglica 5')

ISTRA: Lovrić - Čagalj, Obšivač, Blagojević, Batarelo, Kramarić, Chung, Radonjić, Havojić, Vučko, Jo.

HAJDUK: Stipica - Milović, Anđelković, Pašalić, Maglica, Andrijašević, Jozinović, Maloča, Nižić, Bradarić, Kouassi.

KRAJ UTAKMICE

83. minuta - Hajdar je uputio udarac s dvadesetak metara, a nakon što je Tomić odbio loptu ona je stigla do Batarela koji iz blizine pogađa vratara Hajduka

67. minuta - Havojić je poslao oštru loptu na pet metara, a Radonjić kasni

61. minuta - Maglica je poslao paralelnu loptu s gol linijom, a Pašalić ju ne uspijeva pospremiti u prazna vrata

58. minuta - Radonjić je izašao sam pred vrata, ali nije uspio zahvatiti loptu na željeni način, a nakon toga na njega je naletio vratar Hajduka. Sudac nije odlučio dosuditi novi kazneni udarac.

54. minuta - Nakon što je domaća obrana izbila loptu van šesnaesterca, na nju je natrčao Anđelković i poslao ju visoko iznad grede

49. minuta - Joziović je pokušao uputiti udarac, ali lopta je ipak završila u bloku domaće obrane

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45. minuta - Pokušao je Kouassi s dvadesetak metara iskosa, ali lopta je otišla iznad grede

GOOL 43. minuta - Nakon prekršaja na Batarelu u kaznenom prostoru Bijelih, sudac je dosudio najstrožu kaznu, a u pogodak ju je pretvorio Havojić. Također valja napomenuti kako se dugo čekalo da se jedanaesterac izvede s obzirom da se neko vrijeme pomoć ukazivala vrataru Stipici, a Torcida je za to vrijeme šesnaesterac zasipala bakljama.

24. minuta - Pokušao je Maglica s dva metra iz vrlo teškog kuta, ali Lovrić je siguran

20. minuta - Hajduk ima puno veći posjed lopte od domaćina, ali osim pogotka nisu usjepli ozbioljnije zaprijetiti vratima Istre. S druge strane Puljani vrebaju svoju priliku uglavnom iz kontre

11. minuta - Blagojević je opalio s 25 metara, ali Maloča je glavom odbio u korner

GOOL 5. minuta - Andrijašević je uposlio Maglicu koji je glavom iz teškog kuta pogodio za vodstvo gostiju iz Splita

1. minuta - Utakmica je počela!

18. svibanj 2024 14:33