POVRATAK U PRAŠUMU

Hrvatska je 1996. igrala u Manausu, Miki Rapaić se poigravao s Brazilcima

Piše: ArhivaObjavljeno: 07. prosinac 2013. 10:49

Hrvatska nogometna reprezentacija jednom je već igrala u Manausu i to 23. svibnja 1996. godine, odigravši 1-1 protiv Brazila. Bio je to prijateljski ogled hrvatske mlade reprezentacije i brazilske olimpijske vrste koja se pripremala za OI u Atlanti. Pred 43.825 gledatelja povela je Hrvatska u 35. minuti golom Milana Rapaića, koji je ‘povaljao’ legendarnog Didu.

Brazilci, koji su igrali s najboljom selekcijom, nedostajali su samo Bebeto i Romario, izjednačili su na poečtku drugog poluvremena, strijelac je bio Savio na ubačaj Juninha. Igračem utakmice proglašem je naš vratar Vedran Runje koji je izludio Brazilce. Za Hrvatsku su igrali: Runje, Štefulj, M. Cvitanović, Mladinić, G. Kovač, Čižmek, I. Jurić, Rukavina, S. Marić, Rapaić, Vugrinec. Kasnije su ušli Vasilj, Tomas, Vučko, Milić i Ivanković. Za Brazil su nastupili: Dida, R. Carlos, Aldair, Juninho, F. Conceicao, Rivaldo, Savio...

10. svibanj 2024 09:46