hns-cff
UKRAJINA - HRVATSKA 1:2

Hrvatska slavila, ali ostala bez polufinala, Talijani i Rusi završnicu odigrali 'prijateljski'

Piše: HinaObjavljeno: 11. svibanj 2013. 17:03

Hrvatska nogometna reprezentacija do 17 godina nije se uspjela plasirati u polufinale Europskog prvenstva u Slovačkoj iako je u posljednjem kolu skupine B u Zlatim Moravcama svladala Ukrajinu sa 2-1 (1-1) jer su u drugom susretu Italija i Rusija u Nitri odigrale 1-1, a taj je rezultat u polufinale odveo upravo te dvije reprezentacije. Hrvatska je ipak pobjedom protiv Ukrajine ostvarila minimalni cilj postavljen pred odlazak, a to je plasman na Svjetsko prvenstvo u ovoj dobnoj kategoriji koje će se u listopadu održati u Ujedinjenim Arapskim Emiratima.

Protiv Ukrajine Hrvatska je stigla do pobjede nakon preokreta, jer su Ukrajinci poveli u 17. minuti golom Viktora Cigankova. No, Alen Halilović u 40. je minuti izjednačio golom iz 11-erca, a konačnih 2-1 postavio je Robert Murić u 71. minuti.

Hrvatska je u krugu tri momčadi sa po pet osvojenih bodova ostala na trećem mjestu zbog najlošijeg omjera u međusobnim susretima. Naime, naši mladi igrači su i protiv Italije i protiv Rusije odigrali 0-0, te su ispali zbog manje postignutih pogodaka.

UKRAJINA - HRVATSKA 1:2 (Tsygankov 17' / Halilović 40', Murić 71')

HRVATSKA: Marić, Ćaleta-Car, Mamić, Prce, Roguljić (Stolnik, 45), Šunjić, Bašić, Halilović, Vojković (Fiolić, 63), Brodić, Murić

UKRAJINA: Soldatenko, Osman, Lukjančuk, Zinčenko, Lučkevič, Kuksenko, Makohon, Vačiberadze, Cigankov, Tretjakov (Borjačuk, 41), Kniš (Ardeljan, 76)

4. Ukrajina 3 0 0 3 2-7 0

UKRAJINA: Soldatenko - Osman, Lukyanchuk, Zinchenko, Luchkevych, Kusenko, Makohon, Vachiberadze, Tsygankov, Knysh, Tretyakov.

HRVATSKA: Marić - Mamić, Ćaleta-Car, Prce, Šunjić, Bašić, Roguljić, Halilović, Vojković, Brodić, Murić.

KRAJ UTAKMICE

Gotova utakmice Italije i Rusije. Rezultat je 1-1 što znači da je Hrvatska ostala bez polufinala

73. minuta - Zinčenko je pucao, ali njegov udarac obrana Hrvatske odbila je u korner

GOOL 71. minuta - Hrvatska je povela protiv Ukrajine! Nakon ubacivanja iz kuta Halilovića, u kaznenom prostoru Ukrajine najbolje se snašao Murić

55. mintua - Halilović je pokušao iz slobodnjaka, ali nije bio precizan

50. minuta - Hrvatska je zaprijetila iz kornera, ali obrana Ukrajine ostala je smirena

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

GOOL 40. minuta - Halilović je bio precizan iz jedanaesterca i tako izjednačio za Hrvatsku

32. minuta - Halilović je ponovno imao dvije dobre prilike, ali prvu brani vratar Soldatenko, dok je drugi pokušaj završio u protivničkom bloku

24. minuta - Još jednu priliku imao je Halilović, ali ponovno je bio neprecizan

GOOL 17. minuta - Knysh je odlično proigrao Tsygankova koji iz prve veće prilike dovodi Ukrajinu u vodstvo

Šok za Hrvatsku. Iz prve prave prilike Ukrajina je povela. Kniš je proigrao Tsigankova, koji matira Marića i dovodi Ukrajinu u vodstvo.

13. minuta - U drugom susretu naše skupine Rusija je povela protiv Italije

6. minuta - Hrvatska je preko Roguljića mogla doći do vodstva, ali nažalost po Vatrene rezultat na semaforu je i dalje 0:0. Hrvatska je i ranije preko Bordića mogla do pogotka, ali i on je kao i Roguljić bio neprecizan

2. minuta - Halilović je pokušao iz slobodnog udarca, ali njegov udarac brani Soldatenko

1. minuta - Utakmica je počela!

26. travanj 2024 03:22