Damir Krajac / CROPIX / CROPIX
MLADI LAVOVI

TALENTIRANA GENERACIJA JUNIORA DINAMA DOŽIVJELA PRVI PORAZ U LIGI PRVAKA Promašili šansi k'o u priči, a Lyon sve kaznio bez imalo milosti

Juniori zagrebačkog Dinama poraženi su u 1. kolu Lige prvaka od Lyona rezultatom 2:0. Strijelci za francusku momčad bili su Quentin Vieira u 18. i Myziane Maolida u 58. minuti. Momčad Marija Cvitanovića imala je nekoliko prilika, pogotovo na početku utakmice, ali nije ih znala pretočiti u pogodak.
Piše: Nikola LipovacObjavljeno: 14. rujan 2016. 14:44

Lyon - Dinamo 2:0

LYON Groupama Academy Stadium. Gledatelja 200.

Lyon: Racioppi - Brault , Roselli , Vieira (od 78. Drame), Nouvel - Martins (od 70. Dewarrevaere), Aouar , Cognat - Maolida (od 85. Matam), Gouiri , Kitala . trener: Cristiano Gomes.

Dinamo: Horkaš - Hudeček , Briški , Soldo , Gjira - Moro, Đurasek - (od 25. Tolić) - Lovren, Olmo, Finitć (od 60. Špikić) - Božić (od 70. Đurić ). Trener: Mario Cvitanović.

Strijelci: 1:0 - Vieira (17), 2:0 - Maolida (58)

Sudac: Schuettengruber (Austrija) 7

Žuti kartoni: Fintić (44-preoštar start), Hudeček (64-preoštar start), Roselli (65. preoštar start) Lovren (87- preoštar start); Crveni karton: Lovren (90-drugi žuti, preoštar start).

------------------------------------------------------

Imali su nogometaši ‘modrih’ više opasnih napada i kornera, ali nisu zabili...
Nogometaši Marija Cvitanovića nisu loše započeli, ali primili su gol iz prvog udarca na vrata; u 18. minuti nakon prekida i vratnice, stoper Vieira je vlastiti odbijanac pospremio u Horkaševu mrežu.

Priprijetili su prije toga Moro, Božić i dvaput Lovren, a u 27. minuti trener ‘modrih’ je bio prisiljen na prvu zamjenu, ozlijeđenog Đuraseka zamijenio je 17-godišnji kapetan kadeta Tolić. U 30. su domaći pogodili još jednu vratnicu (Cognat).

U 2. poluvremenu Lyon je bio još opasniji, Horkaš je obranio pokušaje Gouirija i Aouara, no u 58. minuti spomenuti Gouiri je asistirao Maolidi za 2-0. Ubrzo je Cvitanović uveo još jednog talentiranog kadeta, Darija Špikića koji od lani ima profesionalni ugovor s Dinamom, a u 74. minuti uveo i svježeg napadača, Antonija Đurića.

Mijenjao je i trener domaćih, bivši stoper ‘lavova’ iz slavnih dana uzastopnih francuskih naslova Cris, a obostranu borbenost je javnim opomenama morao smirivati austrijski sudac Schüttengruber.

Opet je požutio Fintić, nesretni prošlosezonski “slučaj”, te Gjira i Davor Lovren, potonji je na kraju sudačke nadoknade zbog drugog žutog kartona i isključen.

----------------------------------------------------

PRIJENOS UŽIVO

90' - kraj utakmice, pobjeda Lyona 2:0

90' - Lovren je zaradio drugi žuti karton i isključenje

83' - malo je do kraja, Dinamo ne uspjeva stvoriti pritisak pred Lyonovim golom

74' - Đurić je ušao umjesto Božića

68' - Lovren je pucao, ali brani domaći vratar

60' - Špikić ulazi za Fintića

58' - Maolida je sada zabio za 2:0 vodstvo Lyona

56' - Aouar je pucao, Horkaš obranio

49' - Gouiri je pucao, Horkaš brani

46' - počelo je 2. poluvrijeme

Dinamo je bio bolji, ali nije uspio zabiti iz nekog od brojnih pokušaja. Lyon je to kaznio u 18. minuti, no ovakvom igrom Dinamo može barem do boda do kraja

45' - kraj prvog poluvremena

39' - pokušao je Dani Olmo, ali pored gola

30' - Cognat je propustio dobru šansu za Lyon, a Gouiri pogodio stativu

27' - Tolić ulazi umjesto Đuraseka

25' - Đurasek je sada okuša udarac kod Dinama

22' - Lyon preuzima inicijativu, uputili su nekoliko udaraca

18' - Vieira je zabio za Lyon, Francuzi vode

16' - Modri su puno opasniji zasad, domaćin još nije zapucao prema golu

13' - uvodni dio susreta pripao je Dinamovcima. Šutirali su Moro, Božić i Lovren, ali nije bilo preciznosti u udarcima

1' -počeo je ogled juniora Lyona i Dinama

02. srpanj 2024 02:38