REUTERS
KAKAV DEBAKL!

OLIMPIJSKA KATAR-STROFA! Riverini 'plaćenici' osramotili Hrvatsku na otvaranju Igara!

Na otvaranju rukometnog turnira na Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru reprezentacija Hrvatske je doživjela težak poraz od Katara 23-30 (8-15).
Piše: HinaObjavljeno: 07. kolovoz 2016. 10:41

Aktualne svjetske doprvake do pobjede su predvodili Žarko Marković sa 10 i Rafael Capote sa šest golova, dok su vratari Danijel Šarić i Goran Stojanović sakupili ukupno 14 obrana. U hrvatskim redovima najefikasniji su bili Manuel Štrlek s pet i Luka Stepančić sa četiri gola.

U skupini A danas se još sastaju Danska - Argentina, te Francuska - Tunis.

U dvoboju 2. kola hrvatske rukometaše 9. kolovoza očekuje utakmica protiv Argentine.

HRVATSKA - KATAR 23:30

HRVATSKA: Stevanović - Kopljar, Duvnjak, Slišković, Čupić, Brozović, Štrlek.

Klupa: Pešić, Horvat, Kozina, Gojun, Mamić, Karačić, Stepančić.

KATAR: Šarić, Marković, Alilović, Capote, Al Karbi, Al Rayess, Madadi.

Klupa: Stojanović, Mabrouk, Vidal, Hassab, Abdulrazek, Memišević, Bagarić, Megdich.

Premda je Katar aktualni svjetski doprvak i prvak Azije nitko nije očekivao ovako težak poraz hrvatske vrste.

Igra koju su hrvatski rukometaši pokazali u ovom susretu jedna je od naših najgorih predstava posljednjih godina. Koliko su odabranici Željka Babića odigrali loše pokazuje i podatak o čak četiri promašena sedmerca u prvom poluvremenu i svega 35 posto realizacije napada uz tek tri obrane Ivana Stevanovića u prvih 30 minuta.

Katar je odlično ušao u utakmicu i poveo je 2-0 i 4-1. Hrvatska je smanjila na 3-4 i imala napada za izjednačenje i to je bio trenutak kada smo u prvom dijelu bili najbliže poravnanju. U 20. minuti Katar je prvi put pobjegao na plus četiri (8-4), u 28. minuti je bilo 13-8, a do konca poluvremena ekipa koju vodi španjolski stručnjak Valero Rivera je zabila još dva gola za velikih 15-8 na poluvremenu.

U drugom dijelu Katar je u dva navrata imao i čak 10 golova prednosti (18-8, 28-18) i hrvatskoj reprezentaciji je prijetio najteži poraz na olimpijskim igrama ikada. Srećom, to se nije dogodilo, no poraz od sedam razlike naš je drugi najteži na OI. Najveći poraz, od -9 (18-27) doživjeli smo od Švedske na OI u Atlanti 1996. međutim Hrvatska je tada već osigurala plasman u polufinale i utakmica nije imala rezultatsku važnost.

04. svibanj 2024 06:14