Reuters
NBA LIGA

11 koševa Hezonje

Piše: HinaObjavljeno: 17. ožujak 2016. 11:35

Hrvatski košarkaški reprezentativac Mario Hezonja odigrao je solidnu utakmicu za Orlando Magic u srijedu navečer, ali njegovih 11 koševa (šut za dva 4-7, trica 1-3), 4 skoka i 3 asistencije nisu bili dovoljni da se izbjegne poraz u Charlotteu, domaći Hornetsi na kraju su bili uspješniji sa 107-99.

Ključnom se pokazala druga četvrtina koju su Hornetsi riješili u svoju korist sa 35-13 i tako na poluvremenu stekli prednost od 61-43, te su u nastavku u potpunosti kontrolirali rezultat.

Orlando je početkom druge četvrtine vodio sa 35-27, no do odlaska na odmor Charlotte je je napravila seriju od 34-8 i praktički odlučila dvoboj. Gosti s Floride u završnici su se primakli na šest razlike, ali za nešto više ponestalo je i vremena. Hornetse su predvodili Nicolas Batum i Marvin Williams sa po 26 koševa, dok je najefikasniji kod Magica bio Victor Oladipo sa 25 ubačaja.

Charlotte se ovom pobjedom u potpunosti vratio u igru za treće mjesto u Istočnoj konferenciji, s omjerom 38-29 trenutačno su šesti, ali zaostaju samo jednu utakmicu za trećim Miami Heatom koji je na 39-28. Orlando je sve dalje od mjesta koja vode u doigravanje, sada je 11. na Istoku sa 29-38, dok su osmi Detroit Pistonsi na 34-34.