Luka Babić

NIKSA STIPANICEV Cropix
DVOBOJ NA BALDEKINU

Cedevita dobila Šibenku u dramatičnoj završnici, Foreman promašio dvije trice za pobjedu

U odgođenoj utakmici prekinut je niz od pet vezanih pobjeda
Piše: Tvrtko PuljićObjavljeno: 24. veljača 2024. 22:22

Šibenka - Cedevita Junior 81:83 (21:24, 24:29, 13:14, 23:16)

ŠIBENIK Baldekin. Gledatelja 900. Suci: Hadžić, Terlević i Modrić.

ŠIBENKA: Klarin 24, Pleadin 5p, 3s, Howard 8p, 11s, Babić 17p, 5s, 3ol, 3il, Škugor 9, Skorić, Bobek, Foreman 15p, 4s, 5a, Topolović, Perković 3p, 5s, Šarić, Brajković.

CEDEVITA JUNIOR: Ogrizović 11p, 7s, 5a, 3il, Rašić 11p, 6s, Karačić 16p, 5s, 3a, 5il, Alln 12p, 3s, 4il, Serdarušić 11p, 8s, Bogdanović 8p, 4s, 4a, Jelić 14p, 3s, Mršić, Bilić, Batinić.

U odgođenoj utakmici 14. kola Cedevita Junior svladala je Šibenku sa 83:81 na Baldekinu i tako je prekinula niz momčadi trenera Josipa Pandže od pet vezanih pobjeda. Bio je ovo sudar dvije ranjene momčadi jer je Damir Mulaomerović nije imao pomoć ozljeđenih Jana Kosija, Josipa Batinića i Austina Lukea, dok za Šibenčane još uvijek ne igraju Pavao Paić i Đorđe Topolović, ali ovoga puta nije bilo Luke Skorića i Milana Lukića, dok se već u prvom poluvremenu ozlijedio Jure Pleadin.

Cedevita Junior je imala u drugoj četvrtini prednost 50:36 i potpuno je kontrolirala meč do sredine posljednje četvrtine kad je imala 76:65. Tada je krenuo trans domaćina potpognut tribinama, pa je na manje od tri minute do sirene Šibeka stigla do egala (79:79). Štoviće imala i dva šuta za pobjedu, oba kod konačnog rezultata. Dvije je trice opalio Antonyo Foreman, no obje nisu pronašle cilj, a Cedevita je odnijela za Zagreb pobjedu vrijednu četvrtog mjesta nakon dva kruga prvenstva.

Poredak: Zadar 18-2, Split 18-3, Cibona 16-4, Cedevita Junior 14-7, Dinamo 12-9, Šibenka 10-11, Zabok 10-11, Dubrovnik 9-12, Dubrava 6-14, Alkar 6-15, DepoLink Škrljevo 4-16, Bosco 1-20.

27. travanj 2024 11:07