Ivan Majcunić

VANESA PANDZIC Cropix
FAVBET PREMIER LIGA

Cibona maestralno otvorila zadnju četvrtinu i okrenula Cedevitu, fantastična partija Majcunića

Utakmica je krenula ‘unakrsnom paljbom‘ u ranoj fazi
Piše: SNObjavljeno: 02. travanj 2024. 20:13

CIBONA - CEDEVITA JUNIOOR 85:81 (18:19, 23:29, 19:18, 25:15)

ZAGREB - KC Dražen Petrović. Gledatelja 200. Suci: Radojković, Hordov i Mirčeta.

CIBONA: Radovčić 19p, 5s, 5a, Perasović 13p, 10s, 3il, Majcunić 27p, 5s, Pavković 5s, Aranitović 8p, 6s, 6a, 3il, Federber, Krizmanić, Katanović, Kujundžić, Bundović 18p, 3s, 4a, 4il.

CEDEVITA JUNIOR: Bogdanović 13p, 5s, 4il, Ogrizović, Rašić, Karačić 19p, 5s, 3a, Jelić 14p, 3ul, Allen 7p, 3a, Serdarušić 7p, 5s, Mršić, Bilić, Luke 9p, 6s, 8a, Ljubičić 2p, 3s, Batinić 10.

Još jedan zagrebački derbi otišao je na stranu Cibone, pod Tornjem je u 28. kolu Favbet Premijer lige pala Cedevita Junior koja je tražila pobjedu za napad na treće mjesto koje su na ovaj način Vukovi zapravo već osigurali...

Utakmica je krenula “unakrsnom paljbom” Ivana Karačića i Filipa Bundovića koji su u ranoj fazi nosili svoje momčadi na parketu Draženova doma, dok su se na to nadovezali Krešimir Radovčić i Kevaughn Allen za “mrtvi egal” do sredine druge četvrtine kad su gosti s Laništa napravili prvi “break” te tricama koje su u završnici prvog poluvremena pogodili Renato Serdarušić i Austine Luke otišli na odmor sa sedam poena prednosti.

Kako Cibona nije imala rješenje za Karačića, koji je nastavio trpati i u drugom dijelu, Cedevita Junior je prednost održavala, čak je i povećala na plus devet (55:46) u 24. minuti. Vukovi su odgovorili serijom 8-0 u režiji Ivana Perasovića, ali mladi Ivan Bogdanović sa sedam poena do kraja treće četvrtine nije dozvolio potpuni preokret.

Do njega je pak došlo u posljednjoj četvrtini koji Cibona otvara s 13-1, uz pet poena Ivana Majcunića i dvije trice Sanija Aranitovića za 73:67, četiri i pol minute prije kraja. Vezane trice Martina Jelića svojom “poništava” Radovčić, ali na dvije minute do konačne sirene Cedevita ubačajem Josipa Batinića ponovo vodi, 77:76. Ali to je bilo sve od gostiju jer Bundović bacanjima vraća Cibonu u plus, dok je završni udarac zadao Majcunić tricom za 81:77 tek 22 sekunde prije kraja.

26. travanj 2024 11:45