RONALD GORSIC Cropix
PORAŽEN I ZADAR

Cibona poražena na gostovanju u Podgorici! Prvo poluvrijeme se za goste pokazalo kobnim

Nakon dva kola Cibona je na omjeru pobjeda i poraza 0-2, a Studentski centar na 1-1
Piše: Tvrtko PuljićObjavljeno: 09. listopad 2022. 18:55

STUDENTSKI GRAD - CIBONA 97:84 (26:17, 22:22, 36:15, 13:30)

STUDENTSKI CENTAR: Jackson 23p, 10a, Magee 21p, 3s, Pavlićević 1p, 3il, Vučeljić 1, Slavković, Hadžibegović 6p, 4s, Tasić 15p, 6s, 3a, T. Ivišić 8p, 4s, 3a, 3il, Z. Ivišić 2, Drežnjak 18p, 7s, 3a, Dogan 2, Tišma.

CIBONA: Radovčić 2p, 3a, 3il, Perasović 7p, 4s, Majcunić 13p, 4s, 3a, Mazalin 13p, 5s, 4il, Aranitović 9, Baković 7, Kapusta 6p, 4a, Malešević 11p, 3s, Ljubičić 12p, 8s, 3il, Bundović 4.

Teško je popodne doživjela Cibona u Podgorici u sudaru s drugom momčadi Budućnosti. Nakon što je Studentski centar teško poražen, bilo je minus 29 u prvom kolu ABA lige u Zadru, a onda je i Cibona teško porazila Zadar s 19 poena razlike u Zagrebu u petak u okviru domaćeg prvenstva, Studentski centar je prohujao nad sastavom Josipa Sesara. Imao je Studentski centar i 84:52 na koncu treće četvrtine da bi se okončalo pobjedom domaćina od 97:84.

Tih minus 14 je iz prizme onoga što je Cibona odigrala u Podgorici čak i prihvatljiv poraz. Užasno je Cibona otvorila oba poluvremena. Odmah po prvom podbacivanju je Loren Jackson svojom brzinom izludio Bornu Kapustu, a onda i cijelu Ciboninu momčad, pa je već u uvodnih pet minuta Cibona imala pet izgubljenih lopti, a imala je i dvoznamenkasti minus na kontu.

Međutim, do konca prvog dijela se Cibona stabilizirala, prije svega kontrolom skoka, ali i opcijom s kojom je Josip Sesar s dva playa - uz Kapustu bio je tu i Krešimir Radovčić - neutralizirao agresivnost vanjske linije domaćina. I da je Cibona barem nešto pogodila osim jednog šuta Ivana Majcunića s vanjskih pozicija, možda bi u tom intervalu bilo i neke nade, jer su u jednom trenutku Vukovi bili samo na minus pet.

Onda se dogodilo i otvaranje drugog poluvremena, a tu su Loren Jacskon, Fletcher Macgee, Mateo Drežnjak i Danilo Tasić uhvatili Cibonu, kako je to rekao Sesar na jednom time-outa, "u mašinu". Otišli su domaćini i na preko 30 poena viška, prijetilo je da Cibona ponovi najlošiji start u povijesti ABA lije, jer je prije dvije sezone u dvije uvodne utakmice primila sto poena. Ovoga puta nije bilo tako. Nije i iz razloga jer je nakon mizernog šuta od 1-11 za tri poena, u zadnjoj četvrtini Cibona trice šutirala 4-7. Energiju je s klupe donio Ivan Perasović, onda i Marko Bakovoć te je Cibona otišla prema Zagrebu s minus 14. I s primljenih 97 poena. Puno previše, ali nije bilo preko sto. I prihvatljivije je to na kraju bilo od katastrofe koja je prijetila na koncu treće četvrtine.

Josip Sesar i njegovi igrači dobili su u Podgorici poruku što će ih čekati na teškim regionalnim gostovanjima, a bit će i težih izazova nego je to bio Studentski centar, toga su svi svjesni. Za ostati u ABA ligi, osim domaćih pobjeda protiv konkurenata (a to je i Studentski centar), valjati će nešto od gostujućih utakmica profila ovakvih protivnika i dobiti. U Podgorici nije bilo šanse. Ali, valjda se dobilo na iskustvu, a bit će Cibona i jača kad se oporave Blaž Mesiček i Sven Smajlagić. U svakom će slučaju šut tada biti kud i kamo bolji...

Mornar - Zadar 100-91

Košarkaši Zadra u susretu su 2. kola regionalne ABA lige izgubili na gostovanju u Baru od Mornara sa 91-100 (23-23, 23-24, 24-28, 21-25).

Zadrani su bili u igri za pobjedu u Baru sve do posljednje tri minute igre kada je rezultat bio 89-89, ali u samoj završnici ponestalo je snage i koncentracije pa su s nekoliko izgubljenih lopti u napadu ostali bez iznenađenja.

Odličnu utakmicu u dresu Zadra ponovno je odigrao Luka Božić sa 34 koša, Antonio Jordano je dodao 19, no u sastavu Mornara briljirao je Daron Russell sa 47 ubačaja što je novi rekord ABA lige.

Zadar je sada na omjeru pobjeda i poraza 1-1, dok je Mornar na 2-0.

25. travanj 2024 14:40