Amar Gegić (lijevo)

RONALD GORSIC/CROPIX
KRAJ VELIKE SERIJE

Cibona poražena u Beogradu nakon 12 uzastopnih trijumfa, nije pomogao ni povratak kapetana Prkačina

Beogradski sastav je ovom pobjedom prekinuo vlasitit loš niz od sedam poraza zaredom u ABA ligi
Piše: Tvrtko PuljićObjavljeno: 13. ožujak 2022. 23:30

FMP - Cibona 76:71 (20:22, 16:20, 22:14, 18:15)

BEOGRAD Dvorana FMP-a. Gledatelja 1.000. Suci: Hordov, Juras i Stapić.

FMP: Pavićević 2, Vujičić, Jones 15p, 5s, 7a, 3il, Šaranović 9p, 4s, Tasić 12p, 4s, 7a, Radonjić 7, Izundu 11p, 8s, Simović 3p, 4s, Nerandžić 13p, 7s, Stepanović 4p, 3il, Manojlović, Lakić.

CIBONA: Radovčić 4p, 4a, 3il, Prkačin 2p, 3s, Gegić 6p, 3a, Vildoza 7p, 3s, 3a, Majcunić, Novačić, Gnjidić 6p, 4s, 4a, 3il, Branković 12p, 7s, 4il, Drežnjak 15, Krajnović, Reuvers 14p, 8s, Nakić 5p, 3s, 3a, 3il.

------------------------------------------------------------

Velika serija Cibone od dolaska na klupu Gašpera Okorna stala je u beogradskom Železniku. I dok su Vukovi ostali na 12 pobjeda, a ona 13. utakmica bila je za njih nesretna, FMP je ovom pobjedom od 76:71 prekinuo niz od sedam poraza u ABA ligi, ali je i drugi put ove sezone svladao zagrebački sastav.

Time je FMP stigao do 11. pobjede u sezoni, a Cibona je ostala na njih devet i premda ju čeka još šest utakmica do konca, s obzirom na težak raspored (Zvezda, Igokea i Zadar kod kuće, Partizan, Budućnost i Cedevita Olimpija u gostima) prilično je jasno da Vukovi neće moći do šest najboljih koji će se boriti za naslov.

S obzirom na način na koji je Cibona odigrala prvo poluvrijeme kod FMP-a, s obzirom na kontrolu skoka, vrlo agresivnu obranu s kojom se domaćin mučio i poslovičnu tranziciju Vukova, samo 42:36 na velikom odmoru bila je i premala razlika. Problemi su stigli u drugom poluvremenu, kad su Jose Vildoza i Amar Gegić bili previše na lopti i napad je postao statičan, a pritom je Cibona opasno izgubila defanzivni skok.

Samo je Ebuka Izundu skočio sedam puta u napadu, a ukupno je FMP imao 16 napadačkih skokova, dok su Bryce Jones i Danilo Tasić stavili utakmicu pod kontrolu domaćina. Imao je FMP na minutu i pol do konca 72:64, ali su Vukovi još jednom kupili šansu.

Štoviše, kod 72:69 na 25 sekunde do sirene imali su napad, čak je Lovro Gnjidić mogao uzeti šut za tri poena, ali nije se usudio, da bi Vildoza pogodio polaganje za minus jedan na 20 sekundi do sirene. Do kraja su Radonjić i Tasić bili precizni s crte, Gnjidić je izgubio jednu loptu i bio je tu kraj. Kapetan Roko Prkačin se vratio na parket, odigrao je nakon tri mjeseca stanke 11 minuta.

Ostali rezultati: Igokea - Zadar 79:67, Split - Mornar 76:67, Borac - Krka 77:68, Cedevita Olimpija - Mega 92:81, Budućnost - Partizan 72:80.

Poredak: Partizan 18-3, C. zvezda 17-2, Budućnost 14-5, Cedevita Olimpija 13-7, Igokea 12-9, FMP 11-9, Cibona 9-11, Studentski centar 8-11, Borac 8-12, Mega 8-12, Mornar 7-13, Zadar 7-13, Krka 4-16, Split 4-17.

16. svibanj 2024 20:55