Cibona poražena u dramatičnoj završnici u Baru! Perasović pokušao kopirati Dončića, ali nije prošlo

Oslabljeni neigranjem Bundovića i Mazalina vratili su se iz velikog zaostatka, no nije bilo dovoljno
Piše: Tvrtko PuljićObjavljeno: 20. siječanj 2023. 22:37

MORNAR - CIBONA 83:81 (26:15, 16:21, 22:20, 19:25)

BAR Topolica. Gledatelja 756. Suci: Jovčić (Srbija), Petek (Slovenija) i Karović (BiH).

MORNAR: Russell 15p, 3a, 3il, Jones 6p, 5s, Glas 17p, 4s, Živanović, Đoković 6p, 3a, Vranković 17p, 9s, Kovačević, Pecarski 18p, 12s, Miković, Vujačić 4, Vranješ, Radetić.

CIBONA: Vuković 4, Radovčić 7p, 3s, 4a, Mesiček 3, Perasović 12p, 9s, 4a, Smajlagić 7p, 4s, Majcunić, Aranitović 22p, 7s, Baković 14p, 4s, Kapusta 6p, 5a, 3il, Ljubičić 6p, 3s.

Cibona je izgubila i četvrtu vezanu utakmicu u neizvjesnoj završnici, jer je nakon fiksova koji su otišli na stranu protivnika kontra Cedevite Junior, Studentskog centra te Dinama i Mornar tijesno slavio (83:81). Kad se tome doda onaj poraz protiv Partizana, Vukovi su u nizu od pet poraza na otvaranju 2023. godine.

U Baru je malo toga išlo na stranu Cibonu. U Zagrebu su ostali bolesni Filip Bundović i Lovro Mazalin, a Cibona je već u prvoj četvrtini izgubila čak šest lopti, pa je Mornar na početku druge četvrtine imao i velikih 30:15, račun čak 11 poena na otvaranju bivšeg Ciboninog centra Antonija Vrankovića, koji je dominirao u reketu. Međutim, Cibona se nekako stabilizirala do velikog odmora, a i Josip Sesar je pronašao igrače kojima je odlučio najviše vjerovati u ovoj utakmici.

Uz Aleksandra Aranitovića, koji je u jednom trenutku šutirao za tri 5-5, a zaključio je utakmicu (s pet osobnih grešaka, kao i Borna Kapusta i Marko Baković), Sesar je dobio dosta od Kreše Radovčića, Marka Bakovića, ali i od Ivana Perasovića, koji je dobar dio utakmice odigrao na četvorici i upisao je svoju najbolju partiju ove sezone.

Štoviše, mogao je Perasović postati i junak na kraju.

Mornar je i početkom nastavka, iako je Fatts Russell bio diskretan, držao kontrolu rezultata, pomogao je i velik nesrazmjer slobodnih bacanja (37-21 na kraju utakmice), ali je Aranitović ušao u seriju i u 32. minuti, nakon što je više puta na dva posjeda zaostatka, Cibona je napokon i povela (66:64).

Na koncu je sve otišlo s egalom (78:78) u zadnju minuti, no nakon što je Smajlagić promašio, Russell je pogodio koš-faul za 81:78, da bi Smajlagić promašio tricu za poravnanje, ali je Ivan Perasović skočio u napadu i fauliran realizirao s crte za 80:81. Međutim, deset sekundi do sirene Russell je pogodio dva puta s crte za 83:81, a nakon još jedne promašene trice Vukova, ovoga puta Ivana Majcunića, Jones je darivao šansu Ciboni s dva promašena bacanja. Perasović je fauliran kod 80:83 i na samo sekundu i pol do kraja. Stavio je prvo bacanje, a s drugim je pokušao donekle iskopirati Luku Dončića, jer je pokupio svoj promašaj, šutirao je za produžetak iz reketa, ali se lopta odbila od prvog na drugi obruč te išetala u promašaj...

Mogli su Vukovi i bolje proći u Baru, prije svega da su bile u kompletnom sastavu, ali i da nije Mornar imao toliki domaćinski poguranac od strane sudaca. I da su pogodili svoje lopte Smajlagić ili Majcunić u zadnjoj minuti. Pa i Perasović sa sirenom, naravno...

Poredak: C. zvezda 13-1, Partizan 13-2, Cedevita Olimpija 12-2, FMP 12-4, Budućnost 9-6, Zadar 8-7, Studentski centar 7-8, Cibona 6-10, Igokea 5-9, Mega 5-10, Mornar 5-10, Split 5-11, Borac 3-12, MZT 2-13.

26. travanj 2024 17:52