VELIKA POBJEDA

Cijela momčad Zadra je ponešto ugradila u mozaik slavlja, ali ovaj trojac se mora izdvojiti

Zadrani su u prepunom Višnjiku pobijedili Partizan
Piše: Dražen ŽuraObjavljeno: 24. prosinac 2023. 20:08

Zadar bolju čestitku svojim navijačima uoči Božića nije mogao ispisati nego li je pobjeda protiv Partizana koji je dobro pozicioniran u Euroligi. Zadrani su im pak u AdmiralBet ABA ligi nanijeli četvrti poraz u sezoni.

Bila je to utakmica u kojoj su svi ponešto ugradili u mozaik slavlja, međutim, nemoguće je ne izdvojiti ‘trokut‘ kojeg su činili, Drežnjak Božić Ramljak. Naslovnu ulogu ipak je odnio Drežnjak kojeg je bilo doslovce posvuda, a kada je Jusup nešto manje od minute prije kraja poslao junake na klupu od pljeska i ovacija se orio Krešin dom! Klicalo se i Jusupu jer se uspio othrvati virusu, došao na utakmicu koju su uvelike pripremali njegovi pomoćnici Dijan, Barančić i Kovačević, pa se i njih nedvojbeno mora povezati s velikim trijumfom! Bilo je i poziva na „bis”.....

Iznimno moćno od početka utakmice zaigrala je zadarska momčad, a kapetan Ramljak je zakucavanjem nakon kontranapada natjerao Obradovića na minutu odmora. Ali, nije to imalo velikog odjeka na igrače Partizana jer ih je „tricom” dodatno gurnuo u minus Drežnjak. Nastojali su gosti upravo poenima izvana ostvariti prednost, međutim, tek je podosta kasnije Vukčević tako kaznio obranu Zadra, ali je ubrzo stigao isti odgovor Vujačića. Nisu se previše Beograđani proslavili igrom u reketu, unatoč činjenici što su imali veliku prednost u visini.

U novoj, drugoj dionici, Zadar je krenuo na isti način, energično, a konačno se realizacijom oglasio i Božić i tricom donio prednost od dvanaest poena (27:15). Nešto kasnije iza Drežnjaka su ostale dvije trice, dovoljno da se Partizan ne približi! Gosti se nisu tek tako predali, štoviše s nekoliko dobrih obrana i tri poena Nannallyja došli su na ‘minus deset‘ na što je odgovorio Lakić uz zvuk sirene za odlazak na veliki odmor u svlačionicu s 13 poena prednosti

Na povratku u igru, Partizan je smanjivao zaostatak i u 26.minuti dohvatio ozbiljnog Zadrane (52:46). Kad se činilo kako Zadar gubi korak, Drežnjak je tricom vratio Zadrane na dvoznamenkastu prednost.

U jednom trenutku suci su prekinuli nakratko prekinuli utakmicu kako bi se iz dvorane ispratili pojedinci koji su bacili neke stvari na parket, ali ubrzo je sport pobijedio i nastavilo se igrati. Drežnjak je tricom iz nemoguće situacije doveo dvoranu u stadij transa, a potom je ‘žuti‘ zabio i dva poena. Nikako se Partizan nije uspijevao dohvatiti zone u kojoj bi stjerali zadarsku momèad u kut. U zadnju četvrtinu ponovno su ponijeli trinaest poena viška.

Erupcija oduševljenja nastupila se početkom posljednje četvrtine kada je Zadru otišao na najveću prednost, plus šesnaest (66:50). Orilo se ‘MVP, MVP, MVP‘ za Božića, uključile su se i bljeskalice na mobilnim uređajima, što je potaknulo Ramljaka na nove poene. Partizan se našao na nedohvatljivih minus 20, a do kraja je ostalo osam i po minuta. Slavlje je moglo početi...

07. svibanj 2024 13:38