Split nije mogao protiv Zvezde

TOM DUBRAVEC Cropix
RAZLIKA U KVALITETI

Crvena zvezda ugasila playoff nade Splita. I bez tri velike zvijezde, Beograđani upisali uvjerljivu pobjedu

Splićani su eventualnom pobjedom mogli do doigravanje regionalne lige, ali su bili daleko od nje
Piše: Frane MaršićObjavljeno: 07. travanj 2024. 20:41

SPLIT - CRVENA ZVEZDA 73:92 (19:25, 18:24, 19:17, 17:26)

GLEDATELJA: 1200 SUCI: D.Javor, Nikšić, E.Javor

SPLIT: Funderburk 12, Perković 16, 3a, Shorter 13, 4sk, 3a, Sullivan 21, 8sk, Kalajžić 2, 3sk, Tišma, Runjić 2, Kučić 4a, Vuko 3sk, Perkušić, Dubravčić, Ljubičić 7

CRVENA ZVEZDA: Smart 13, 5sk, 4a, Lazarević, Hanga 3, 4sk, 7a, Thompkins 4, Davidovac, Mitrović 10, 10sk, Lazić 8, Nedović 19, 4sk, Tobey 7, 7sk, Ilić 8, Gilespie 8, 7sk, Dos Santos 12, 4sk, 5a

Košarkaši Splita su u posljednjem kolu Admiralbet ABA lige poraženi od Crvene Zvezde rezultatom 73:92 i tako ostao bez doigravanja ABA lige.

Gosti su u Beogradu ostavili Teodosića, Giedraitisa i Bolomboya, a već duži period nema ni Nikole Topića, a nakon 5 minuta imali su plus 7 na pogon Nemanje Nedovića koje postigao 3 trice. Nakon 7 minuta bilo je plus 12 za goste. Split je šuteve promašivao, a Zvezda ubacivala i tu je vrlo jednostavna razlika. Ipak, uspjeli su Žuti do kraja četvrtine smanjiti na minus 6 koševima Sullivana, Perkovića i Shortera. Motiviran je na današnju utakmicu stigao Lewis Sullivan pa je svojim potezima u obrani i napadu vratio Split na posjed zaostatka početkom druge četvrtine. Sredinom iste Zvezda je ponovno otišla na plus 6. Split se puno trošio u napadu, a na drugoj strani teško je branio napade gostiju koji su bili fizički dominantniji.

Ritam igri gostiju davao je Yago Dos Santos koji je u sedam minuta zabio 9 poena. Zvezda je kažnjavala svaki promašeni napad Splita. To se najbolje oslikalo kada je Shorter promašio zicer za minus 7 da bi tri sekunde kasnije Smart pogodio tricu za plus 12 gostiju. Ne može se Zvezda pobijediti kada promašujete čiste zicere. Euroligaška ekipa to propisno kazni. Današnji Split je miljama daleko od takvog protivnika. Ipak, Žuti su sredinom treće četvrtine prišli na minus 6 na veliku želju i borbenost. Ipak, gosti su brzo stigli do plus 11 pa i do plus 14 preko Nedovića. Split je u trenutcima svojih mini serija dopuštao gostima puno drugih napada pa su preko toga održavali plus petnaestak. Zvezda je na kraju treće četvrtine imala 10 napadačkih skokova, imala 13 skokova više od Splita. Najveća razlika današnjih Žutih i one ekipe od prije 3 mjeseca je što današnja brzo uđe u malodušnost, a ona se nikad nije predavala.

Zvezda je do kraja mirno iskontrolirala utakmicu, a Splitu ostaje borba za domaći trofej do kojeg će ako ovako nastave vrlo teško.

07. svibanj 2024 03:53