Desetkovani Split u 10. kolu glatko poražen od Borca, izravnog konkurenta za ostanak

Gosti iz Čačka na Gripama lako riješili svoju ‘staru mušteriju‘
Piše: Toma DragičevićObjavljeno: 03. prosinac 2021. 21:25

SPLIT - BORAC 66:80 (13:18, 16:13, 16:24, 21:25)

SPLIT - Dvorana KK Split. Gledatelja 450. Suci: Koljenšić, Vovk i Pecelj.

SPLIT: Perković 13p, 5s, 3a, 5il, Kedžo 4p, 5s, Runjić 12p, 5s, 5a, Žganec 8p, 6s, Vuko 8p, 3s, Čampara 8p, 3a, Perkušić, Šiško, Bajo 7, Barič 6p, 3s, 9a.

BORAC: Đoković 5p, 3a, Hale 11p, 4s, 3a, Lopez 7p, 6a, Ćurčić, Tomašević 4, Pecarski 26p, 12s, Lešić 11p, 6s, Marinković 9p, 8s, Todorović, Čarapić 7p, 5s.

Nakon Studentskog centra, koji je s Gripa pobjedu odnio u produžetku, još jedan konkurent Splitu u borbi za očuvanje regionalnog statusa, Borac iz Čačka se osladio u gostima kod Žutih. Četvrti put u posljednje četiri godine, uz samo jednu domaću pobjedu Splita, ukupni omjer u ABA 2 i ABA ligi je sada 8-1 za Čačane.

Dodatni problem pak stvara razlika s kojom je momčad Srđana Subotića, točnije osmorica košarkaša - od početka sezone otpadali su Jones, Perasović i McLean, ozlijeđen je Roko Ukić, dok se pojačanja Maj Kovačevič i Josip Jukić ne mogu registrirati prije no što se riješi dug prema bivšem treneru Vladi Anzuloviću - na raspolaganju, poražena od izravnog konkurenta za ostanak u regionalnom društvu, ovih -14 na kraju može biti izuzetno kobno u nekakvom eventualnom krugu...

A da je u petak moglo završiti bolje, povoljnije za Splićane, i nije baš. Jer, recimo, Borac je utakmicu otvorio sa 7:0, poveli su gosti u sedmoj minuti i 14:2, a makar je poticaj Matea Kedže na prijelazu iz prve u drugu četvrtinu, uz dobre dionice Karla Žganeca, Tonija Perkovića i Tonka Vuke, donio domaćima čak i vodstvo u završnici prvog poluvremena, vrlo brzo je u drugom dijelu postalo jasno da je ova utakmica jednosmjerna ulica.

Briljirao je Marko Pecarski, čiji je otac Miroslav morao biti ponosan jer je on s Partizanom krajem osamdesetih i početkom devedesetih godina prošlog stoljeća na istom mjestu uglavnom dobivao - lekcije. Kakvu je ovaj put Žutima očitao mladi (21) Marko s 26 poena (11-17 iz igre) i 12 skokova, bez ozbiljnog otpora s druge strane.

05. svibanj 2024 00:10