LUKA GERLANC Cropix
ABA LIGA

Zadar je ovom pobjedom stigao na omjer 8-7, dok je Mornar pao na 4-10 uz utakmicu manje.
Piše: Dražen ŽuraObjavljeno: 15. siječanj 2023. 19:19

ZADAR - MORNAR 97:77 (23:16, 20:18, 25:15, 19:28)

ZADAR: Davis 16p, 8s, Jordano 14, Klarica 3, Sikirić, Žganec 14p, 5s, 5a, 5ul, Čampara 5, Matulina, Njegovan, Lakić 16, Drežnjak 2p, 4s, Božić 11p, 8s, 10a, Ramljak 16p, 4s, 5a.

MORNAR: Russell 20p, 7s, 5a, Jones 13p, 7s, Glas 10p, 3il, Živanović, Đoković 2, Vranković 9p, 4s, Kovačević 3, Marljukić, Pecarski 13p, 9s, 4a, Vujačić, Vranješ 7p, 6s.

ZADAR - Dvorana Krešimir Ćosić. Gledatelja 1500. Suci: Nedović, Majkić i Davidov.

Netko je morao platiti goleme frustracije za tri zadarska poraza u nizu, tako da je sve palo preko leđa Mornara koji pak u svojim redovima ima najboljeg strijelca ABA lige Darena Russella.

Iznimno agresivnom obranom, kako se zna kazati, na rubu prekršaja, Zadar se postavio junački. K tomu u pravom trenutku im se otvorio vanjski šut kojim su razbili ionako mlaku obranu obranu Mornara.

Onoga trenutka kad su Zadrani uhvatili 49:28 bilo je jasno u kojem smjeru ide utakmica i onda na otvaranju treće dionice goste se zaspe serijom 12:0 u tri minute, sve je bilo jasno kao dan! Jer 65:34, prednost je koja se ni u snovima Mornara nije mogla uhvatiti.

Svi igrači Zadra za njih su izgledali kao NBA potencijal, doista se moglo vidjeti svega, od zakucavanja do brzih kontranapada, te veliki broj „trica” koje su stizale sa svih strana. Ono što nije bilo lijepo za vidjeti jeste kontra u koju je krenuo Vranković, neoprezno mu je u skoku, ne kažemo kako je to bilo namjerno, u tijelo ušao Žganec, sva sreća da nije završilo ozljedom igrača Mornara!

Gosti su samo donekle uspjeli ublažiti ionako težak poraz koji ih stavlja u igru za ostanak u ABA ligi, dok Zadar sve više betonira mjesto među osam najboljih. Uz sve valja istaknuti kako su mladi igrači dobili po nepune tri minute!

Zadar tako u miru može čekati momčad Splita koja im u goste dolazi u utorak u okviru HT Premijer lige.

26. travanj 2024 06:07