Amar Gegić

DRAGO PERKO/KK KRKA/ABA LIGA
+35 NA GOSTOVANJU

Goropadna Cibona uništila Krku u Novom Mestu! Zagrepčani upisali najuvjerljiviju pobjedu sezone

Od Vukova su najraspoloženiji bili Amar Gegić, N. Reuvers, T. Nakić, M. Drežnjak i K. Radovčić
Piše: Tvrtko PuljićObjavljeno: 11. veljača 2022. 20:06

KRKA - CIBONA 52:87 (12:27, 13:26, 18:16, 9:18)

KRKA: French 2, Stregar 4, Stipčević 11p, 3s, Špan 3il, Stavrov 2, Medved, Škedelj 4p, 10s, L. Lapornik 6, M. Lapornik 16p, 3s, Macura 7p, 4s, Klobučar, Thomas.

CIBONA: Popić, Radovčić 11p, 3s, Gegić 22p, 9s, 6a, 4il, Vildoza 6, Novačić, Gnjidić 6p, 3s, 4a, Branković 7p, 6s, 5bl, Drežnjak 11p, 4a, Kalajžić, Reuvers 13p, 6s, Nakić 11.

NOVO MESTO Dvorana Leona Štukelja. Gledatelja 500. Suci: Pukl, Milojević i Ćalić.

Cibona je nastavila dominirati pod vodstvom Gašpera Okorna, koji je momčad preuzeo u nizu od sedam regionalnih poraza i dva domaća kiksa unutar nepunih mjesec dana, poraza od Alkara i Zaboka.

Nakon što je Cibona pregazila Krku kao da je plitak potok (87:52), Cibona je pod novim trenerom upisala i šestu uzastopnu pobjedu, od toga je ovo treća u ABA ligi, pa su od pozicije u kojoj su mogli i strahovati za ostanak u ABA ligi stigli do šanse da se do konca ABA lige upuste, uz puno sreće i ovakvu formu, i u borbu za šesto mjesto koje vode u doigravanje. Usput su si stvorili s tih šest vezanih pobjeda situaciju da u HT Premijer ligi napadaju i poziciju broj jedan uoči doigravanja, jer nas tu još čeka prije završnih obračuna i Liga za prvaka.

I ne samo to, nego je Cibona toliko puna samopouzdanja da se tamo uopće ne govori kako je utakmica u Novom Mestu bila četvrta u sedam dana, a u nedjelju će igrati i petu (Vrijednosnice Osijek) u devet dana, ne govore o tome jer su za svakog protivnika jedinica za energiju koju ovaj ne može pratiti.

Jer, Krka se raspala već u samom otvaranju utakmice, poput Splita u ponedjeljak, otišla je Cibona sada na 9:0 i tu nije stala. Doduše, domaćin je bio bez energije, činilo se na momente i bez ozbiljne volje da pokuša išta s rastrčanim i agresivnim Vukovima. A oni su bili ubojiti, predvodio ih je Amar Gegić, njemu uz bok bio je Krešimir Radovčić, a svoje su dali i ostali, prije svih Nathan Reuvers i Toni Nakić. Krka je već do konca prve četvrtine zaostajala 12:27, na poluvremenu je bilo 25:51, sredinom treće četvrtine imali su Vukovi i plus 31 (61:30), pa u samoj završnici i poniživajućih iz perspektive Krke plus 37 (87:50), da bi za Zagreb krenuli s konačnih plus 35 (87:52).

Cibona je toliko puna samopouzdanja da, kako se bliži završnica kupa Krešimira Ćosića u Rijeci, a od toga nas dijeli šest dana, Vukovi svakim danom izgledaju kao sve ozbiljniji favorit za prvi trofej u sezoni. Prije nešto više od dva tjedna na ovakav rasplet malo bi se tko okladio...

03. svibanj 2024 00:45