DOIGRAVANJE ABA LIGE

Hrvatski trener dvokorakom došao do polufinala ABA lige, sada ga čeka Crvena zvezda

Tri Amerikanca su donijela pobjedu momčadi iz Ljubljane.
Piše: Toma DragičevićObjavljeno: 04. svibanj 2022. 22:29

Cedevita Olimpija našeg Jurice Golemca dvokorakom je došla do polufinala ABA lige u kojem je čeka Crvena zvezda. Nakon subotnje pobjede u Ljubljani, Zmajčeki su posao protiv Igokee dovršili u Laktašima bez prevelikih poteškoća. Doduše, domaćin se tri četvrtine držao u egalu, prijetio da bi ovu seriju mogao odvesti u majstoricu, ali kad su Pullen i Ferrell iskreirali seriju 11:2 s kojom je Cedevita Olimpija povela 70:64, četiri minute prije kraja, Igokea više nije došla u priliku iznenaditi favoriziranog protivnika.

Tri su sjevernoamerička košarkaša bili najbolji strijelci Cedevita Olimpije. Ferrell je imao 17 poena uz po 2 skoka i asistencije, Ejim 16 poena uz po 3 skoka i asistencije, a Pullen 14 poena uz 5 asistencija i 4 skoka. Kod Igokee je najbolji bio Ilić sa 16 poena, 12 skokova i 2 asistencije, a dvoznamenkasti su bili i Waller s 13 poena i 2 skoka te Stephens s 10 poena i 5 skokova.

U drugom polufinalu igrat će Partizan i Budućnost koja je to izborila drugom pobjedom protiv FMP-a. Nakon 76:70 iz prve utakmice, večeras je momčad iz Budućnosti u gostima pobijedila sa 79:74.

Cobbs je postigao 16 poena i imao po 3 skoka i asistencije za Budućnost. Micov je dodao 12 poena, a Jagodić Kuridža 11 poena, 5 skokova i 4 asistencije. U redovima FMP-a najefikasniji je bio Tasić sa 17 poena, 9 skokova i 4 asistencije. Radonjić je dodao 14 poena, 7 skokova i 4 asistencije.

25. travanj 2024 16:57