DUŠKO RADIŠIĆ/KK BORAC/ABA LIGA
TEŽAK PORAZ

Katastrofa Splićana u Čačku, Žuti bez koša iz igre bili od 28. minute do samog kraja

Nije išlo izabranicima Ivice Skelina, izgubili su od starog znanca iz drugoligaškog društva.
Piše: Davor BurazinObjavljeno: 27. prosinac 2020. 23:05

Split je u Čačku doživio osmi poraz u ABA ligi od starog rivala iz ABA 2 lige, Borca, s kojim je i prošao u viši razred prošle sezone. Nimalo neočekivano, makar je domaćin imao samo dvije pobjede do tada, ali i vrlo težak raspored. Uglavnom, Borac je osim u prvoj četvrtini stalno vodio, na kraju druge dionice prvi put uhvatio dvoznamenkastu prednost (50:40), zahvaljujući prije svega velikom broju (9) izgubljenih lopti Splićana. U 23. minuti bilo je čak 60:45 nakon Nerandžićeva ubačaja uz realizirano dodatno slobodno bacanje, ali Žuti su imali odgovor. I to preko Darka Baje, koji je gotovo sam vratio Split do 64:61 u 28. minuti. Više od toga nisu uspjeli, šut im je potpuno stao, jer od Vrankovićevih 2+1 u 28. minuti ostali su bez ubačaja iz igre do tri sekunde prije kraja utakmice (Marić)! Raspad sustava, čista katastrofa!

Utakmicu je, inače, s tribina pratio jedan od najvećih europskih trenera svih vremena, najtrofejniji svakako. Željko Obradović, dijete Borca!

Odigrana su u nedjelju i dva derbija, Igokea je razbila Crvenu zvezdu s 20 razlike nanijevši joj drugi ovosezonski poraz, dok je Mornar vrlo uvjerljivo slavio u Ljubljani protiv Cedevite Olimpije, za koju je Roko Ukić odigrao samo šest minuta za dva koša i jedan skok.

BORAC – SPLIT 90:69 (23:24, 30:19, 13:18, 24:8)

ČAČAK – Dvorana Borac. Suci: Damir Javor, Sašo Petek, Edo Javor (svi Slovenija).

BORAC: Thornton 5, Smith 14p, 6s, 4a, R. Đoković 12p, 4s, 10a, Miletić 6p, 3s, Gavrilović, Kočović 9, Nerandžić 12p, 6s, Karapandžić, Novaković 11, Jones 8, Todorović 8, Čarapić 5p, 5s. Trener: Marko Marinović.

SPLIT: Perković 2, Gizdavčić, Perasović 3, Kedžo, Marčinković 3p, 3il, Šarić, Bajo 11p, 5s, Čampara 4, Vranković 3p, 6s, Luković 11p, 4s 3il, Marić 16p, 8s, Mesiček 16p, 4s. Trener: Ivica Skelin.

26. travanj 2024 05:02