ANTE CIZMIC/CROPIX Cropix
ABA LIGA

KK Split osigurao ostanak u prvoj ABA ligi i to bez kvalifikacija! Evo koje je pravilo spasilo ‘žute‘

Izravni plasman u prvu ABA ligu izborio je MZT koji će zamijeniti Krku iz Novog Mesta
Piše: HinaObjavljeno: 18. travanj 2022. 17:43

Rasplet završnog turnira ABA 2 lige održanog prošlog tjedna u Skoplju razveselio je košarkaše Splita jer su osigurali ostanak u prvoj ABA ligi bez da moraju igrati kvalifikacije iako će sezonu okončati na pretposljednjem, 13. mjestu.

Naime, pravila nalažu kako iz prve ABA lige ispada posljednji sastav čije mjesto zauzima pobjednik druge ABA lige, dok pretposljednji sastav iz prve lige igra kvalifikacije s drugoplasiranim iz druge lige.

No, kako je drugu ABA ligu osvojio srpski klub Zlatibor iz Čajetine, koji je u finalu svladao skopski MZT sa 78-73, a u prvoj ABA ligi već igra pet srpskih klubova, što je maksimalan broj klubova iz jedne zemlje, došlo je do velikih promjena.

Tako je izravni plasman u prvu ABA ligu izborio MZT koji će zamijeniti Krku iz Novog Mesta, koja je kao posljednja izgubila prvoligaški status, dok će Zlatibor u kvalifikacijama igrati protiv najslabijeg srpskog kluba, što će biti ili Borac iz Čačka ili Mege ili Borca.

19. travanj 2024 07:02