LUKA GERLANC
DOIGRAVANJE ABA LIGE

Košarkaši Partizana poveli protiv Budućnosti, momčad iz Podgorice niti jednom nije ugrozila domaćine

U drugom polufinalu se sastaju Crvena zvezda i Mega koji će prvu polufinalnu utakmicu odigrati 3. svibnja
Piše: HinaObjavljeno: 30. travanj 2024. 20:59

Košarkaši Partizana poveli su protiv Budućnosti iz Podgorice s 1-0 u polufinalu doigravanja regionalne ABA lige nakon što su na domaćem parketu slavili 78-67 (27-16, 14-13, 18-18, 19-20).

Partizan je u prvoj četvrtini stvorio prednost 27-16 te je sve do završnice održavao dvoznamenkasti plus. Minutu prije kraja Budućnost je stigla na 65-69, ali ozbiljnije nije ugrozila pobjedu domaćina.

S 15 poena je prvi strijelac Partizana bio Zach Leday, čemu je dodao i četiri skoka. Frank Kaminsky je ubacio 13. Kod Budućnosti je najbolji igrač bio Yoan Makoundou s 14 koševa i 12 skokova. Budućnost je u četvrtfinalu izbacila Zadar, jedinog hrvatskog predstavnika u ovosezonskom doigravanju ABA lige.

U drugom polufinalu se sastaju Crvena zvezda i Mega koji će prvu polufinalnu utakmicu odigrati 3. svibnja. U drugom susretu Budućnost je domaćin Partizanu u Podgorici 7. svibnja, a u finale će se plasirati momčad koja prva ostvari dvije pobjede.

30. travanj 2024 21:16