Srđan Subotić

NIKOLA VILIC/CROPIX Cropix
ISPADAJU - SLOVENCI

Košarkaši Splita porazom zaključili regionalnu sezonu, pogledajte konačni poredak uoči doigravanja ABA lige

Slovenci su svirali kako su zamislili iako utakmica nije nosila ništa osim prestiža. Što bi tek bilo da je odlučivala?
Piše: Davor BurazinObjavljeno: 23. travanj 2022. 21:03

SPLIT - BUDUĆNOST 61:72 (16:19, 18:16, 19:22, 8:15)

SPLIT - Dvorana KK Split. Gledatelja 400. Suci: Petek, Špendl i Javor.

SPLIT: Perković 4, Kedžo 2, Runjić 10, Vuko 5p, 4s, Čampara 5p, 3s, Perkušić, Jukić 4p, 3s, Bajo, Kovačevič 5p, 3il, Jones 10p, 8s, Shorter 16p, 3s, 6a.

BUDUĆNOST: Cobbs 17p, 5a, Atić 2p, 8s, Micov 7, Barović 12p, 5s, D. Nikolić 2p, 3s, Seeley 6, Tarolis 2, Z. Nikolić 5s, 3a, 3ul, Jagodić Kuridža 8p, 8s, 3il, Drobnjak, Popović 16.

U utakmici bez ikakvog uloga, najlakšoj u ovoj sezoni, Split je na oproštaju od ABA lige izgubio od Budućnosti, kojoj također ovaj susret nije ništa značio, jer su otprije osigurali treće mjesto uoči doigravanja. Žuti su cilj ispunili ostankom...

Da je kvalitetnija, Budućnost je potvrdila tek u posljednjih pet minuta. Sve do tada, unatoč čudnom sudačkom kriteriju trojke iz Slovenije (slobodna bacanja 5-8 Split, 18-21 Budućnost), momčad Srđana Subotića je uspijevala držati se u egalu. Odnosno, na svaki značajniji odmak kluba iz Podgorice uslijedio je odgovor. Tako je na 18:29 uz 14. minute Split do poluvremena čak poveo sa 34:33 košem Kovačeviča. Kao što je na 34:42 iz 22. minute odgovorio serijom 10:0 za 44:42. Trice su vezali Vuko i Shorter, Runjić je atraktivno zakucao iz kontre, a Vuko dodao još dva s distance.

Izgledalo je da će se isti scenarij ponoviti u posljednjoj četvrtini. Budućnost je otišla na 53:60, Split se primakao na 57:60 i tu je stao. Kao da je došlo do blokade, ali treba reći i da su suci otčepili goste šaljući ih u seriji na crtu slobodnih bacanja. Uzalud čuđenje i širenje ruku domaćina, Slovenci su svirali kako su zamislili, pa iako utakmica nije nosila ništa osim prestiža. Što bi tek bilo da je odlučivala o nečemu?

- Odigrali smo dosta dobru utakmicu, dobar trening protiv momčadi s jakim tijelima, fizički odlični. Agresivni su, znali bi nas izbaciti do centra. Podijelili smo minutažu. U nekim finesama su bili bolji i zasluženo dobili. Općenito, krenuli smo na početku sezone s dna, znali smo da nas čeka teška borba. Imali smo dosta problema i našim odnosom prema svemu zaslužili smo tu dozu sreće da ostanemo u ligi bez play-outa - rekao je Srđan Subotić, trener Splita.

POREDAK: Crvea zvezda 24-2, Partizan 22-4, Budućnost 19-7, Cedevita Olimpija 18-8, Igokea 15-11, FMP 14-12, Studentski centar 12-14, Cibona 11-15, Mornar 10-16, Mega 10-16, Borac 9-17, Zadar 8-18, Split 6-20, Krka 4-22.

18. travanj 2024 10:18