TOM DUBRAVEC Cropix
ABA LIGA

Košarkaši Splita preokretom svladali FMP: ‘Sullivan je ušao u svoj ritam, a kad je tako onda je nezaustavljiv‘

Najbolji kod Žutih u sjajnoj pobjedi bio je Lewis Sullivan s 24 poena, a pratio ga je Shorter s 19
Piše: Frane MaršićObjavljeno: 29. siječanj 2024. 20:44

SPLIT - FMP 78:66 (18:18, 12:9, 18:26, 30:13)

SPLIT - Dvorana Gripe

GLEDATELJA: 1000 SUCI: Jovčić, Dragojević, Kruljac

SPLIT: Funderburk 14, 6sk, Perković 13, Shorter 19, 6sk, 6a, Sullivan 24, 5sk, 3a, Kalajžić 4, 5a, Tišma 3sk, Runjić 1, 3sk, Klepo, Kučić 2, Vuko 1, Perkušić, Dubravčić

FMP: Watson 2, 5sk, Živanović, Foster 12, Rebec 13, 3a, Subotić 16, 5sk, Roberts 2, Stepanović 9, 7sk, Šaranović 3, 3sk, Simović, Gagić, Stojanović 6, 6sk, 4a, Kuzmić 3

Košarkaši Splita su u 18. kolu AdmiralBet ABA lige svladali su FMP rezultatom 78:66.

Gosti su utakmicu otvorili s 9:0 preko Subotića, Rebeca i Šaranovića bez promašaja iz igre. Split nije mogao obraniti ništa u napadu dok je FMP zatvorio reket i igrao sjajno u oba smjera. FMP je žutima stvarao probleme u reketu, ali se Split probudio i uključio u utakmicu krajem prve četvrtine i ulaskom DJ Funderburka. Nakon početnih minus 9 uspio se Split u potpunosti vratiti utakmicu, a zanimljivo je da je svih 18 poena u prvoj četvrtini zabio američki trojac Funderburk - Shorter, Sullivan. Druga četvrtina protekla je u ne odveć lijepoj košarci uz čvrste obrane. Split je održavao minimalnu prednost ponajviše na pogon sjajnog Funderburka koji je u prvom poluvremenu zabio 14 poena i dodao 6 skokova. Pozitivna stvar je što su Žuti svog protivnika ostavili ispod 10 poena, točnije primili su tek 9. Uz 12 poena u drugoj četvrtini Split je na poluvrijeme otišao s plus tri, a rezultat je glasio 30:27. Gosti nastavak otvaraju serijom 12:5 i odlaze na plus četiri. Split je treću četvrtinu odigrao loše, imali su gosti i 11 poena viška. Buđenje uslijedilo krajem četvrtine kada su domaćini prišli na pet poena minusa uoči posljednje četvrtine nakon što su podigli obrambenu agresivnost. Nastavio je Split sa sjajnom obranom, podigao efikasnost u napadu i na pogon Sullivana te tricom Perkovića došao do plus pet nešto manje od pet minuta do kraja. Odigrali su Žuti sjajnu posljednju dionicu ponajviše na krilima probuđenog Sullivana, a pobjedu je tricom minutu prije kraja potvrdio Toni Perković. Žuti su tako još jednom pokazali karakter te slavili nakon dvocifrenog minusa u trećoj četvrtini. Najbolji kod Žutih u sjajnoj pobjedi bio je Lewis Sullivan s 24 poena, a pratio ga je Shorter s 19. Goste je sa 16 poena predvodio Bojan Subotić.

- 25 minuta smo bili u nekom grču, oni su došli motivirani. Kad smo uspostavili obranu prodisali smo. Postojao je pad u trećoj dionici što nije prvi put. Uspjeli smo na vrijeme pronaći momentum i konekciju s publikom. Sullivan je ušao u svoj ritam, a kad je tako onda je nezaustavljiv. Čestitam momcima, publika nas je gurala. Žao mi je što nema više navijača jer momci u posljednjih 2 i pol mjeseca igraju dobro. Ovakve pobjede povezuju igrače međusobno i igrače s trenerom. Sjajna pobjeda uoči teškog rasporeda koji nam slijedi - rekao je nakon pobjede trener Splita Slaven Rimac.

04. svibanj 2024 07:39