KK Zadar i KK Mornar, ilustracija

LUKA GERLANC/CROPIX
ABA LIGA

Mornar u Podgorici pobijedio Studenstski centar, u trećoj četvrtini se odvojili na više od 15 poena

Mornar je u gostima svladao Studentski centar 95:76 u 13. kolu regionalne ABA lige
Piše: HinaObjavljeno: 25. prosinac 2021. 22:29

Odigrana je prva utakmica 13. kola regionalne košarkaške ABA lige, a Mornar je u gostima, u Podgorici, svladao Studentski centar 95:76.

Nakon izjednačenog prvog dijela gostujući sastav se odvojio tijekom treće četvrtine kada je otišao na prednost od 15 i više poena čime je utakmica riješena.

Vladimir Mihailović bio je najbolji igrač pobjedničke momčadi s 26 poena, četiri skoka i tri asistencije. Po 11 koševa su dodali Smith, Mićović i Lazić. Kod domaćina najbolji su bili Kyle Vinales sa 16 i Fletcher Magee s 14 poena.

Sada obje ove momčadi imaju po pet pobjeda i osam poraza.

Na ljestvici vodi Crvena zvezda s omjerom 11:1, dok 10:2 imaju Partizan i FMP. Cibona ima pet pobjeda i sedam poraza, dok su u donjem domu ljestvice Zadar (3:9) i na posljednjem mjestu Split (2:10).

Aktualno kolo se nastavlja u nedjelju kada su na rasporedu tri utakmice. U 19 sati se igra i hrvatski derbi, Zadar na svom parketu dočekuje Split.

Cibona će, pak, u utorak (28. prosinca) igrati u Zagrebu protiv Cedevita Olimpije.

26. travanj 2024 09:05