Danko Branković

RANKO SUVAR/CROPIX Cropix
U ABA LIGI

Najveća pobjeda Cibone ove sezone: Zagrepčani od 19 poena zaostatka do velikog preokreta!

Cibona uspjela doći do desete pobjede u ovoj sezoni ABA lige te prekinuti niz od četiri poraza
Piše: HinaObjavljeno: 10. travanj 2022. 21:13

CEDEVITA OLIMPIJA - CIBONA 80:84

LJUBLJANA - Mala dvorana Tivoli. Gledatelja 2000. Suci: Pukl, Arsenijević i Mustapić.

CEDEVITA OLIMPIJA: Pullen 2p, 3a, Ferrell 10p, 3a, Ejim 2p, 3s, Duščak, Murić 14p, 9s, Auguste 6p, 7s, 3il, Blažič 12p, 5s, 5il, Ščuka, Omić 13p, 8s, 4a, 3il, Dragić 21p, 7s, Radovanović, Habot.

CIBONA: Popić, Prkačin 10p, 6s, 3il, Gegić 10p, 4s, 4a, Vildoza 9p, 9s, 5a, 4ul, Majcunić, Novačić, Gnjidić 5p, 3a, Branković 20p, 5s, Drežnjak 17, Krajnović, Reuvers 4p, 3b, Nakić 9p, 4s, 3a.

Košarkaši Cibone velikim su preokretom došli do pobjede 84-80 (22-29. 17-25, 22-15, 23-11) na gostovanju u Ljubljani kod Cedevite Olimpije u utakmici 26. kola regionalne ABA lige.

Cedevita Olimpija je u 18. minuti utakmice imala velikih 19 koševa prednosti (49-30), ali je odličnom igrom u drugom poluvremenu, a pogotovo u posljednjih 12 minuta utakmice, Cibona uspjela doći do desete pobjede u ovoj sezoni ABA lige te prekinuti niz od četiri poraza u regionalnom natjecanju.

Ljubljančani su u 28. minuti imali uvjerljivih +15 (69-54) i malo je toga ukazivalo na to da bi "vukovi" mogli doći do preokreta. No, upravo to se dogodilo, a velike zasluge za to imaju Danko Branković i Mateo Drežnjak. Do kraja treće četvrtine, u nešto više od dvije minute, Cibona je zaostatak svela na osam koševa, a nakon dvije minute igre u zadnjem periodu on je bio samo -1 (69-68).

Roko Prkačina

Brankovićevim košem uz dodatno slobodno bacanje Cibona je 3:35 minuta prije kraja došla do prvog vodstva na utakmici (76-75), a Cibonin centar je minutu poslije pogodio i tricu za 80-76. Kad je Jose Vildoza 41 sekundi prije kraja pogodio iz polaganje za 82-77 Cibona je napravila veliki korak prema pobjedi kojoj je Argentinac doprinio i čistom blokadom na pokušaju za tricu Jake Blažiča pri rezultatu 82-80. Roko Prkačin je pogođenim bacanjima postavio konačnih 84-80.

Branković je sa 20 koševa i pet skokova bio najbolji igrač Cibone. Mateo Drežnjak je ubacio 17 poena, a po 10 su dodali Roko Prkačin i Amar Gegić. Jose Vildoza je imao učinak od devet koševa, devet skokova i pet asistencija.

Kod Ljubljančana je najbolji bio Zoran Dragić sa 21 košem i sedam skokova.

Cibona je s učinkom 10-14 skočila na osmo mjesto, a Cedevita Olimpija je sa 16-8 na četvrtoj poziciji.

Do kraja natjecanja u ABA ligi Cibona će odigrati još dvije zaostale utakmice, 15. travnja će gostovati u Beogradu kod Partizana (17. kolo), a 22. travnja će ugostiti Zadar (16. kolo).