Toni Perković
 VOJKO BASIC
VELIKA POBJEDA

Ni Cibona ni Zadar nego Split! Košarka se na pravi način nakon sedam godina vratila na Gripe

Košarkaši Splita nadigrali su FMP na svom parketu i Hrvatskoj priskrbili prvu ABA-pobjedu sezone.
Piše: Davor BurazinObjavljeno: 12. listopad 2020. 22:05

Nakon sedam i pol godina ABA liga se vratila na Gripe i Split je to proslavio velikom pobjedom nad FMP-om. Žuti su se nadali pobjedi, možda je točnije reći da su je priželjkivali kao iznenađenje, a na kraju su potpuno nadigrali favoriziranog gosta.

Split je djelovao prilično preplašeno do sredine druge četvrtine, bez agresivnosti u obrani i napadu. Gosti su promašivali, ali su i skakali (11-3 nakon prve četvrtine, 42-27 na kraju utakmice), Čović je na početku uspješno vrtio pick sa Đorđevićem za osam lakih poena. Ivica Skelin je zvao time-out, bilo je 21:29 u 14. minuti i bilo je vrijeme da probudi svoje igrače. I uspio je u tome, serijom 13:3, tricama Marčinkovića i Čampare uhvaćen je priključak, pa i vodstvo (34:32). Manjak skokova Žuti su nadoknadili obranom na linijama dodavanja, FMP je izgubio deset lopti do odmora.

U nastavku je FMP s 9:0 preokrenuo na 47:48, ali bilo je to sve od njih, jer Split se razgoropadio. Sjajnu je dionicu imao Čampara, kao i Luković, a Perković je treću četvrtinu zaključio tricom za 63:51 i otvorio četvrtu kontrom za 65:51. Od toga trenutka Mesiček je odigrao solo partituru, s 13 koševa uzastopno odveo je Žute do sigurnih 78:62

SPLIT – FMP 86:71 (18:22, 24:17, 21:12, 23:20)

SPLIT – Dvorana KK Split. Bez gledatelja. Suci: Tomislav Vovk (Hrvatska), Radoš Savović (Crna Gora), Ernad Karović (BiH).

SPLIT: Perković 7p, 4s, 6a, Rebić, Gizdavčić, Perasović 3, Marčinković 12p, 5s, Perkušić, Šarić 1, Bajo 8p, 3s, Čampara 12p, 6a, Vranković 6p, 8s, Luković 20p, 3s, 3a, Mesiček 17p, 6a. Trener: Ivica Skelin.

FMP: Lazarević 6p, 4s, 3il, Čović 2p, 3s, 8a, 4il, Lešić 4p, 6s, Čarapić, Jaramaz, Radovanović 12p, 9s, Šešlija 3, Nenadić 11p, 7s, Radonjić 7, Popović, Ulubay 13p, 4s, 4a, Đorđević 13p, 5s. Trener: Vladimir Jovanović.

23. travanj 2024 08:37