Ništa od slavlja: Zadar imao +16, Božić dominirao terenom, ali bodovi su ostali u Podgorici

Izvrsno su Zadrani krenuli u utakmicu, a prednost se do kraja skroz istopila
Piše: Dražen ŽuraObjavljeno: 04. ožujak 2023. 22:39

BUDUĆNOST - ZADAR 76:68 (13:23, 26:17, 22:16, 15:12)

PODGORICA - SC Morača. Gledatelja 550. Suci: Nikolić, Ćalić i Davidov.

BUDUĆNOST: Reynolds 14p, 5s, Atić 8p, 4s, 3il, Kaba 2p, 9s, Lacomte 11, Lazić 4, O’Brien 6p, 3a, Ilić, Jagodić-Kuridža 9p, 6s, Drobnjak, Popović 5, Green 17p, 4s, Kamenjaš.

ZADAR: Davis 4, Klarica, Sikirić, Žganec 11p, 5s, 4il, Čampara, Lakić 3s, 7a, Drežnjak 12p, 4s, Božić 25p, 5s, 6a 4il, Ramljak 9p, 12s, 4il, Šantelj 7p, 3s.

Zadar je Moračom doplovio čak do plus šesnaest, ali je u vremenu u kojem se odlučivalo komu će bodovi pojavila se kvaliteta Budućnosti. Inače, dok se još moglo do pobjede, Božić se u stizanju zaostatka izgubio, Lakić je nastojao uspješno zaključiti priču, ali promašio dva puta za tri poena. I bodovi su ostali domaćinima, što se Zadranima po tko zna koji put dogodilo da u odlučujućim sekvencama utakmice padnu.

Izvrsno je Zadar krenuo u dvoboj, Žganec je domaću obranu razbio s dvije trice, kasnije će se pokazati jedine do kraja prvoga dijela. Ali je zato zadarska momčad vrijedno skupljala poene, Božić onako na svoj način uvijek tamo gdje treba biti, usto je razigravao ostale. Ramljak iskričav, Davis i Šantelj dometnuli su svoje “rolice”, napose Drežnjak tako da je u 13. minuti prednost Zadra otišla na šesnaest viška (14:30). Budućnosti jednostavno nije bilo za vidjeti, onda su se krenuli igrati bitno čvršću obranu i pitkije napade, o čemu svjedoči osam njihovih trica, dojmljiva je bila ona Lacomtea koji je pogodio na samom kraju prvoga poluvremena, i to iz svoga polja. Zadar je ipak sačuvao poen prednosti uoči treće dionice.

Svoju prvu prednost domaćin je imao u 23. minuti (45:43), ali ne zadugo jer je Božić uzeo loptu i borio se sam protiv Budućnosti, sve do Šanteljeve trice bio je jedini strijelac Zadra u trećoj četvrtini. Uslijedio je odgovor Popovića potom i Greena, pa se u posljednju četvrtinu zakoračilo omjerom 61:56. Otišlo se i do 63:56, na sreću Zadrana, Budućnost se u svakom novom napadu zapetljavala, Žganec i Božić s dvije trice okrenuli su prednost na zadarsku stranu. Nije im ostao dužan Reynolds ubacio je također dvije za 69:66, Drežnjak je s dva slobodna zadržao Zadar na minus jedan dovoljno za gustu završnicu...

POREDAK: Partizan 18-2, Crvena zvezda 17-1, Budućnost 14-6, Cedevita Olimpija 13-5, FMP 12-8, Studentski centar 9-10, Zadar 9-11, Mega 8-11, Split 8-12, Cibona 7-12, Mornar 6-12, Igokea 5-13, MZT Skoplje 4-16, Borac 4-15.

17. travanj 2024 04:25